Másfél negyedig tudtuk tartani a lépést, 1-0 a Falco javára

Húszpontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NB I. A rájátszásának első körében a Falco-Vulcano Energia KC otthonában. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása ezzel 1-0 a szombathelyiek javára.

Gáspár Mátyás ziccerével rögtön az első támadásból megszerezte a vezetést a DEAC, ám a hétvégén kupagyőzelmet ünneplő hazaiakon egyáltalán nem érződött a fáradtság, kevesebb, mint egy perc elteltével fordítottak. A kőkemény védekezésére és Brown kosaraira alapozó házigazda fokozatosan növelte a tempót, így a negyed feléhez érkezve az amerikai hátvéd duplájával öt pontos előnyre tettek szert (13-8). Govens triplájával zárkóztak a hajdúságiak, de hiába talált a gyűrűbe ezután egymás után kétszer is Drenovac, a fizikai fölényét okosan kihasználó házigazda tovább növelte a különbséget (22-16). A játékrész hajrájában Neuwirth távolijával ugyan háromra olvadt a hazai fór, de az utolsó megmozdulás Tiby nevéhez fűződött, így tíz perc játék után 24-19-re ment a címvédő.

A második felvonás kezdetén Drenovac vette hátára csapatát, sorozatban szerzett hét pontjára csak Perl tudott válaszolni, így Scott betörését követően már a DEAC járt előrébb (27-28). A következő percek finoman szólva sem a védekezésről szóltak, nagy rohanás volt a pályán, így felváltva vették át a vezetést a csapatok. Ezt követően a hazaiak pontfelelőse, Perl is beszórt három támadásból hét pontot, de mivel ezúttal nem jött válasz a fehér-feketéktől, Andjelko Mandics kénytelen volt időt kérni (42-36). Az egyperces szünet sem lassította le a vasiakat, büntetőkből tovább nyílt az olló, Keller kosarával pedig kétszámjegyűre nőtt a differencia. A félidő utolsó percében Tóth büntetőivel ugyan átmenetileg benéztek tíz alá a cívisvárosiak, de Pot utolsó másodperces hárompontosával a nagyszünetre kialakult a találkozó addigi legnagyobb különbsége (53-41).

A fordulás után a Falco egy 8-2-es rohanással indított, de egy gyors időkéréssel sikerült rendezni a sorokat, Drenovac gyorsindításával és Govens hármasával zárkózott a DEAC (61-48). A debreceni feltámadás azonban tiszavirág életűnek bizonyult, az első kiemelt rendkívül fizikális kosárlabdát bemutatva fokozatosan növelte előnyét, így a negyed második felére már húsz volt közte, ráadásul Govens negyedik hibája miatt a kispadra kényszerült (69-49). Mócsán és Scott révén tartották a lépést a vendégek, de a hazaiak szemmel láthatóan nemhogy fáradtabbak voltak a kupadöntő miatt, de érezhetően sokkal inkább meccsben voltak, mint Polyákék.

A záró felvonásban leült a játék, egyre több volt a pontatlan dobás, így hiába küzdött becsülettel a DEAC, jelentősen nem sikerült közelebb kerülni. Az ezúttal is klasszis teljesítményt nyújtó Perl mellé fel tudott nőni a szezonbeli legjobb produkcióját nyújtó Stefan Pot is, így magabiztosan nyerték meg a párharc első felvonását. Győzelmüket beárnyékolja, hogy az utolsó percekben Brown személyében egyik kulcsjátékosuk súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, s bár hivatalos diagnózis még nem érkezett, akár hosszabb kihagyás is várhat rá. 87-67-es győzelmének köszönhetően 1-0-ra vezet a Falco az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban, folytatás szombaton, az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 87-67 (24-19, 29-22, 23-16, 11-10)

Falco: POT 20/6, Brown 7/3, kovács 2, TIBY 10, Keller 9 csere: Barac 10, PERL 19/3, Cowels 7/3, Krivacsevics 3, Takács, Sövegjártó, Horváth.

vezetőedző: Milos Konakov

DEAC: Govens 6/6, Mócsán 4, DRENOVAC 18/6, Gáspár 2, Tóth 7 csere: Neuwirth 4/3, Taylor 5, SCOTT 13/3, Polyák 6/3, Garamvölgyi, Balázsi, Kenéz.

vezetőedző: Andjelko Mandics

Andjelko Mandics: Az első félidőben tizenhat percig tudtuk tartani a lépést az ellenfelünkkel, illetve a második félidőben még volt kétszer három perc, amikor minőségi kosárlabdát tudtunk nyújtani, de nyilván ez édeskevés egy Falco ellen. Amiben a legtöbbet kell fejlődnünk a szombati találkozóig az a lepattanózás, ebben nagyon csúnyán alulmaradtunk, de az egy az egy elleni védekezésben is van hiányérzetem. Hazai pályán ennél sokkal jobb játékra lesz szükségünk ha nyerni szeretnénk, de mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy szombaton egyenlítsünk.