MK: A Szolnok jutott a négy közé

A félidőben ugyan még vezetett a DEAC kosárlabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjében Szolnokon, a térfélcserét követően azonban fordított az Olajbányász, s végül hét pontos győzelmet aratott.

Két héten belül másodjára is összecsapott egymással a DEAC és a Szolnok, az Olajbányász sikerét hozó debreceni bajnokit követően ezúttal a Tiszaligetben mérkőztek meg a felek a Magyar Kupa negyeddöntőjében.  Wiggins öt pontjával indult a találkozó, de az első vendég kosárra sem kellet sokat várni, Drenovac volt eredményes a triplavonalon túlról. Mindkét oldalon jól járt a labda támadásban, melyet Eads és Buljevic zsákolásai is bizonyítottak, a szolnokiak pedig a negyed derekáig tartották minimális előnyüket. Ezt követően azonban Edwin labdaszerzése után először átvette a vezetést a DEAC, melyet Buljevic hármasa és Williamson zsákolása csak tovább erősített (12-16). A játékrész hátralévő részében azonban rendezték a sorokat a Tisza-partiak, Pongó távolijával előbb utolérték riválisukat, sőt Thomas ziccerének köszönhetően végül 20-18-al zárult az első tíz perc.

A rövidszünet után érezhetően mindkét gárda igyekezett nagyobb energiákat mozgósítani védekezésben, melynek köszönhetően csak elvétve találtak a gyűrűbe a csapatok. A negyed második felére azonban újra belelendültek a felek, de mivel felváltva estek a kosarak, ezért állandósult a döntetlenközeli eredmény. Az első periódushoz hasonlóan a DEAC-nak sikerült ellépnie négy ponttal, de túl sokáig nem örülhettek a vezetésnek, hiszen két perccel a félidő vége előtt Durham fordított egy hármassal (36-35). A második etap hajrája azonban már a cívisvárosiaknak sült el jobban, Mócsán és Edwin tripláival végül öt pontos fórra mehettek az öltözőbe.

A fordulás után Drenovac szórt be sorozatban öt pontot, melynek köszönhetően kétszámjegyűre hízott differencia (36-46). Ezt követően azonban elkezdtek akadozni a debreceni támadások, Eads vezérletével pedig egy 11-2-es rohanást produkált a Szolnok. Hiába törte meg Edwin a DEAC hosszú percek óta tartó kosárcsendjét egy kettő plusz egyes akcióval, a lendületben lévő vendéglátók a 27. percben Révész büntetőjével kiegyenlítettek (53-53). A negyed utolsó perce igazi triplazáport hozott, Thomas után Mócsán is eredményes volt kintről, de az utolsó szó végül Lukácsé volt, így a záró felvonás kezdetére 59-58-at mutatott az eredményjelző.

Andjelko Mandics helyzetét tovább nehezítette, hogy a faultproblémák miatt sokáig nélkülözött Buljevics rögtön az első támadásból megkapta ötödik személyi hibáját, így hamar tovább csökkentek variációs lehetőségei. Az alacsony szerkezetre váltó DEAC külső dobásokkal igyekezett érvényesülni, Drenovac, Edwin és Mócsán is távolról válaszolt a szolnoki kosarakra, így hat perccel a vége előtt sikerült kiegyenlíteni (67-67). A folytatásban azonban sorozatban nyolc pontot szerzett az Olajbányász, ezzel a végjáték kezdetére nagyon közel kerültek a győzelemhez. Nem adták fel Mócsánék, a csapatkapitány hárompontosával és Drenovac közelijével háromra zárkóztak (75-72). Ennél közelebb azonban már nem sikerült kerülni, hiszen az ihletett formában játszó Eads két nagyon fontos kosárral lezárta a mérkőzést. A vége 85-78-as szolnoki siker lett, melynek köszönhetően a piros-feketék jutottak a Magyar Kupa négyes döntőjébe. A Debreceni Egyetemre a héten még egy nagyon fontos bajnoki mérkőzés vár, mivel szombaton a kupa negyeddöntőjében Zalaegerszegen diadalmaskodó NKA Universitas Pécs együttesét fogadják.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – DEAC 85-78 (20-18, 16-23, 23-17, 26-20)

Szolnok: Pongó 7/3, EADS 23/12, Lukács 5, Wiggins 10, THOMAS 15/3 csere: JOVANOVICS 12/6, Révész 5, Pallai, Durham 8/6.

vezetőedző: Szarvas Gábor

DEAC: EDWIN 26/9, Hőgye, DRENOVAC 21/9, Williamson 6, Buljevic 9 csere: MÓCSÁN 16/12, Tadics, Garamvölgyi.

vezetőedző: Adnjelko Mandics

Andjelko Mandics: Nagyon kemény mérkőzés volt, amit apróságok döntöttek el. A hazai meccsünkkel ellentétben ma jól dobtunk, a főbb statisztikai adatokban felvettük a hazaiakkal a versenyt, egyedül a büntető arány mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Mindezek ellenére gratulálok a Szolnoknak, kihasználták a hiáinkat és éltek az adódó lehetőségekkel. Egy ilyen vereség után fontos, hogy fejben a lehető leghamarabb rendezni tudjuk a dolgokat, mert szombaton egy nagyon fontos mérkőzés következik a bajnokságban.