NEM SIKERÜLT A BRAVÚR PÉCSETT

Ugyan a második húsz percben nagyott küzdött, mégis tizenkét pontos vereséget szenvedett a DEAC férfi kosárlabdacsapata a PVSK-Veolia vendégeként az NB1/A 6. fordulójában.

Ahogy azt már korábban is megírtuk, Isaiah Armwood ujjtörése miatt továbbra sem állhatott csapata rendelkezésére, mi több, a szakmai stáb döntése értelmében a spanyol Lluis Costa sem utazott el Pécsre. Halvány reménysugarat nyújthatott a DEAC-szimpatizánsok számára, hogy a hazaiak legeredményesebb játékosa, Quincy Diggs sem lépett pályára. Armwood helyét a kezdőcsapatban a fiatal debreceni magasember, Gáspár Mátyás foglalta el, míg az irányítóposzt feladatait Manigat és Harrison felváltva látták el.

Nem kezdődött jól a találkozó a mieink számára, Budimir és Aiken pontjaira vendégrészről csak Tóth Ádám tudott válaszolni, gyorsan ellépett a PVSK. (10-4) A hajdúságiak nem találták a ritmust támadásban, a kitűnő formában lévő Pécs pedig minden hibát megbüntetett, 18-6-nál Kovács Adrián időt is kért. A játékmegszakítást követően fiatalított a pályán lévő ötösén a cívisvárosiak mestere, csatába küldte Polyákot, Somogyit, és Omenakát is. Somogyi kisvártatva meg is szerezte karrierje első NB1/A-s pontjait, és Omenaka is zsákolt egy hatalmasat. Mivel a másik oldalon jóformán minden támadásból eredményesek voltak Csirke Ferencék, a különbség továbbra tekintélyes volt a két együttes között. (26-15)

A folytatásban továbbra is kapaszkodni próbált a Debreceni Egyetem gárdája, de érdemben nem sikerült közelebb kerülniük vendéglátóikhoz, akik továbbra is jó százalékkal értékesítették helyzeteiket. Aiken alley-oopját követően ismét nőtt a differencia, Kovács Adrián pedig újra időt kért. (33-19) A rövid szünet után visszatért a pályára Tóth Ádám, kinek játékára nem lehetett panasz, az első húsz percben jóformán egyedül tartotta meccsben a debrecenieket. A negyed végére szétszakadt a pálya, a felgyorsult tempó pedig baranyaiaknak kedvezett, tizennégy pontos PVSK-előnnyel fordultak a csapatok. (47-33)

A nagyszünet után Milos Boriszov vette kezébe a karmesteri pálcát, 6 pontot szerzett zsinórban, amire a túloldalon Andrija Csirics válaszolt egy 2+1-gyes akcióval. Polyák László is betalált kintről, de a hazaiak veteránja erre is tudott felelni, beállni látszott a 15 pont a két együttes között. (57-42) Ekkor azonban nagyot fordult a játék képe, Somogyi Ádám elképesztő módon elkapta a fonalat, vezérletével pedig egy 12-2-es futást produkált a hajdúsági együttes. (59-52) A fiatal válogatott irányító életkorát meghazudtoló módon vette hátára csapatát, a záró felvonásra már csak öt ponttal vezettek Budimirék. (64-59)

Manigat két büntetőjével a negyedik negyed kezdetén háromra csökkent a különbség, majd Tóth Ádám tuszkolt be valahogy egy extra kettest a pécsi védők gyűrűjében, így ismét nyílttá vált a küzdelem. (64-63) Debreceni szempontból a legrosszabb pillanatban vágott be egy hármast Ruják András, majd Csirics is a helyére tett egy duplát, megint megléptek a „Párducok”. Innen még volt visszaút, Somogyi kettese után labdát is szerzett, Boriszov ziccerével pedig újfent csak négy pont a -hátrány. (75-71) Három perccel a végső dudaszó előtt azonban fokozatot váltottak Csirke Ferenc tanítványai, Smith vezérletével pedig eldöntötték a győzelem sorsát. A lefújásra ismét kétszámjegyűvé vált a különbség, a PVSK így továbbra is veretlen, a DEAC vereségszériája pedig így már három mérkőzés óta tart.

PVSK VEOLIA – DEAC 88- 76 (26-15, 21-18, 17-26, 24-17)
PVSK: RUJÁK A. 12/3, Pongó M. 4, SMITH 24/6, Budimir 9, Aiken 9/3

Csere: CSIRICS 20/3, Horti 5, Antóni 5, Bíró.

Edző: Csirke Ferenc

DEAC: Manigat 7/3, Harrison 4, BORISZOV 15/3, Gáspár, TÓTH Á. 23

Csere: SOMOGYI 13/3, Polyák 10/6, Omenaka 4, Bognár, Tóth B.

Edző: Kovács Adrián

Kovács Adrián: A mérkőzés első két negyedében sok közeli dobást hibáztunk, amiből ellenfelünk gyorsindításokat tudott vezényelni, melyek könnyű kosarakhoz vezettek. Támadásban sikerült kialakítani a helyzeteinket, amiket kevés sikerrel tudtunk értékesíteni. A fordulás után a harmadik negyedben végrehajtottuk az öltözőben megbeszélteket. Képesek voltunk ritmust váltani, sokkal intenzívebben védekezni és ez nagyobb lendületet adott támadásunknak. Az utolsó játékrészben sok olyan apró hibát vétettünk, főleg támadásban, ami rányomta a bélyegét a meccs kimenetelére. Jövőhéten szeretnénk javítani a Szeged ellen, minden erőnkkel azon leszünk, hogy jobb arcunkat mutassuk és megszerezzük idei negyedik győzelmünket.