TÜKÖRSIMA GYŐZELEM A PÉCS ELLEN

Harminc pontos sikert aratott közvetlen riválisa ellen a DEAC kosárlabdacsapata az NBI/A 19. fordulójában. Kovács Adrián együttese ezzel a győzelemmel helyet cserélt a Péccsel, s a felsőházat érő ötödik helyen töltheti az egy hónapos bajnoki szünetet.

Mindkét együttes jó formában várta a találkozót, a debreceniek Pakson, míg a vendégek Körmenden szereztek értékes győzelmet. Változás is történt a keretekben, C.J. Aiken hosszú sérülés után tért vissza a Pécsbe, míg a DEAC-ban bemutatkozhatott az új szerzemény, Sztrahinja Milosevics. Ruják hárompontosával indult a mérkőzés, melyre Drenovac válaszolt egy közelivel. A negyed felénél Manigat értékesített két távolit, Tóth Ádám zsákolása, és Moody gyorsindítása után pedig már időt is kért a PVSK (16-8). Stabilizálódott is a mecsekaljaiak játéka, de jelentősen így sem tudtak közelebb kerülni a játékrész végéig.

A folytatásban is magabiztosan játszott a Kovács-csapat, Omenaka nagyszerűen szállt be a padról, a fiatal center kosaraival már kétszámjegyűre hízott a differencia (24-14). A negyed derekán Milosevics is megszerezte első debreceni pontjait egy hárompontos formájában, Moody triplája után pedig tovább nőtt a különbség (39-24). Hiába zárkózott két kosárral a Pécs, az amerikai irányító nagyon elemében volt, egy pontos távoli után hatalmas zsákolással ugrasztotta talpra a publikumot. A nagyszünet előtt még egy lapáttal rá tudott tenni a DEAC, Tóth ziccerével már 49-28-at mutatott az eredményjelző.

Hiába kezdett a fordulás után is egy hárompontossal a Pécs, a DEAC védekezése továbbra is rendben volt, uralta a játékot a házigazda. Milosevics blokkja után Tóth szerzett kosarat közelről, majd Polyák fejezett be egy gyorsindítást, így 25 perc után már eldőlni látszott a találkozó (55-31). Ezt követően kissé visszavettek védekezésben a csapatok, felváltva estek a kosarak, mely leginkább a cívisvárosiaknak kedvezett. A negyed utolsó mozzanata Bognár nevéhez fűződik, az erőcsatár duplájával magabiztos fórral várhatták a záró felvonást.

Az utolsó tíz perc már csak formalitás volt, Moody továbbra is vezére volt a gárdának, de Omenaka is nagyszerüen helyettesítette Tóthot. Somogyi ziccerével már harmincra nőtt a különbség (78-48), de volt tartása a vendégeknek, s egy 8-0-s futással szépítettek. A hajrára újra lendületbe jött a Debreceni Egyetem alakulata, s végül tükörsima 89-59-es győzelmet arattak. Ezzel a sikerrel a csapatok helyet cseréltek a tabellán, így a közel egy hónapos bajnoki szünetet a felsőházat érő ötödik helyen töltheti Kovács Adrián együttese.

DEAC – PVSK–VEOLIA 89-59 (18–11, 31–17, 20–17, 20–14)

DEAC: MOODY 22/12, Manigat 9/9, DRENOVAC 13/3, Bognár 2, Tóth Á. 17. Csere: Milosevics 6/6, OMENAKA 10, Polyák 5/3, Harrison, Somogyi 5/3.
Edző: Kovács Adrián

PÉCS: Ruják A. 8/6, DIGGS 21/12, CH. SMITH 14/9, Budimir 2, Aiken 4Csere: Csirics 3, Horti 1, Pongó Máté 6/6

Edző: Dragan Alekszics

Debrecen, 950 néző. V: Tőzsér, Frányó, Mészáros

Kovács Adrián: – Mindkét csapat számára fontos mérkőzés volt, hiszen a győztes lépéselőnybe kerülhetett a felsőházért való versenyfutásban. Szerencsére összejött, amiket elterveztünk, jól segítettünk védekezésben, és végig nyomást helyeztünk a labdára. A kommunikáció mellett az agresszió is rendben volt a játékosaimnál. Végig szépen építkeztünk, és megérdemelten nyertünk.

Dragan Alekszics: – Nehezen találtuk meg a ritmust, rosszul működtek a támadásaink, védekezésben pedig puhák voltunk. Nem tudtuk megállítani a debreceni 2-2-ket, a hazaiak pedig fizikálisan felénk kerekedtek.