A hosszabbítás utolsó percében úszott el az egy pont

A megye egyes bajnokság 21. fordulójában a 2. helyen álló Hajdúböszörmény ellen lépett pályára a kis DEAC.

A középmezőny végéről várta a szombati bajnokit Katona László együttese, mely játéknapon a dobogó második fokán álló Hajdúböszörmény volt az ellenfél. A kék-fehérek voltak a párharc esélyesei, de ősszel sikerült egy pontot elhozni otthonukból, reménykedtünk, a szeptemberi eredményt ismét sikerül megismételni.

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, ám a 10, percben egy kapu előtti kavarodás után a vendégek szerezték meg a vezetést. Ez nem törte meg csapatunkat, nagy elánnal rohamoztuk a kaput, próbáltuk minél hamarabb ledolgozni hátrányunkat. A mieink kerültek fölénybe, ennek meg is lett az eredménye, a 43. minutumban Orbán Alex találatának köszönhetően sikerült döntetlenre hozni az első félidőt.

Szünet után is java részt a mieink irányították a játékot, akár fordíthattunk volna, meg is voltak a helyzetek, ám egyet sem sikerült értékesíteni. A kék-fehérek előtt is adódtak lehetőségek, ám a gólok számában nem történt változás. Már úgy nézett ki, a csapatok megosztoznak a pontokon, ugyanis letelt a rendes játékidő.  De a 93. percben Almási visszahúzta a vendégek kilépő támadóját, aki továbbfutott, majd elesett a tizenhatoson belül. A játékvezető azonnal felmutatta játékosunknak a piros lapot és mutatott a büntetőpontra. Az eset szépséghibája, hogy a böszörményi játékos lesről indult, az visszarántás pedig vélhetően a tizenhatoson kívül történt. A kék-fehérek éltek is az adódó lehetőséggel, értékesítve a tizenegyest, megnyerték a mérkőzést.

Megyei I. osztály felnőtt 21. forduló

DEAC-II – Hajdúböszörmény: 1-2 (1-1)

DEAC-II: Janovits – Varga B., Orbán (Vajda 84’), Horváth T., Váradi (Fodor 84’), Juhász, Kiss M. (Balogh Á. 69’), Tóth S. (Bárány 64’), Víg (Béke 64’), Almási, Ferenczi (Kertész 72’)

Edző: Katona László

Gólszerző: Orbán 43’

Kiállítva: Almási 93’

Katona László: Három ellenfelünk volt ma, a Hajdúböszörmény, a pálya és a játékvezető. Élcsapattal játszottunk futballra alkalmatlan pályán, a hosszabbítás utolsó percében pedig egy jogtalan büntetőt fújtak be ellenünk, ugyanis az esetet leshelyzet előzte meg. Bosszantó a vereség, mert ma jobbak voltunk a Böszörménynél, a mérkőzés java részében fölényben játszottunk, ezt a mérkőzés után ellenfelünk is elismerte. Minden túlzás nélkül mondhatom, műfüfön ezt a meccset 3-4 góllal nyerjük.