A JÁSZBERÉNY ELVITTE A HÁROM PONTOT

A Debreceni Egyetem futballistái rangadót játszottak vasárnap délután az NB III. Keleti csoportjában. Kondás Elemér együttese a veretlen jászberényieket fogadta. Sajnos Bárány Donáték nem tudták megszakítani az ellenfél szériáját, a vendégek 3-1-es győzelmet arattak. A DEAC jelenleg az ötödik helyen áll a táblázaton.

A nyolcadik forduló egyik legizgalmasabbnak ígérkező összecsapását rendezték meg a Dóczy utcai Egyetemi Sportközpontban, ahol csapatunk a kezdő sípszó előtt négy győzelemmel és három döntetlennel rendelkező Jászberénnyel mérte össze az erejét. A meccs első lövése Gresó Mátyás nevéhez fűződik, de a próbálkozása ekkor még nem talált kaput. Aztán a 10. percben Gresó egy hosszú átadást követően a kimozduló Szabados fölött átemelte a labdát, ezzel megszerezték a vendégek a vezetést. Az első játékrész második felében a DEAC is egyre aktívabbá vált, főleg Bárány Donát volt elemében. Gólerős csatárunk egyik fejesét Miski Zoltán bravúrral tudta a lécre tolni. Akadtak lehetőségeink, de a gól nem született meg, így a félidőben 0-1 állt az eredményjelzőn.

A szünetben cseréltünk, Nagy Zoltán helyére Sidibe Ibrahima érkezett a pályára. Az 58. minutumban már kettővel vezetett a Berény, ismét Gresó villant meg. A második félidő derekán Bárány Donát lövése kötött ki Miski kapujába. A 19 éves futballista már kilenc találatnál jár a bajnokságban, ezzel vezeti a góllövő listát. A szépítés jót tett a DEAC-nak, Urbin előtt adódott nagy lehetőség, de sajnos nem tudott beköszönni. A jászberényiek végül egy szöglet után tették fel az i-re a pontot, Szemere Balázs fejesét nem tudta védeni Szabados István. A hátralévő időben még Pálinkás lépett ki, de vele kibabrált a kapusunk.

“Az első 15-20 percet átaludtuk, amit nagy hibának gondolok. Nagyon meglepett minket, hogy letámadtak minket a jászberényiek, pedig készültünk erre. Az első félidő végén volt egy jó periódusunk, amikor helyzeteket alakítottunk ki. A szünetben Kondás Elemér azt kérte, hogy ezt a játékot folytassuk, és tartsuk nyomás alatt az ellenfelet. 2-1-nél lendületbe jöttünk, de megkaptuk a harmadik gólt, ami eldöntötte a mérkőzést” – nyilatkozta Papp Ferenc.

Alakulatunk zsinórban második vereségét szenvedte el az NB III.-ban, jövő héten a listavezető Ceglédhez utazunk.

A DEAC II. a Derecskét győzte le 2-1-re a megye I.-ben, míg a DASE kétgólos hátrányt tüntetett el a Hajdúnánás elleni összecsapáson.

Eredmények:

NB III. Keleti csoport – 8. forduló

DEAC-Jászberényi FC 1-3 (0-1)
gólszerző: Bárány (66.), ill. Gresó (10., 58.), Szemere (73.)

Megye I. – 8. forduló

DEAC II.-Derecskei LSE 2-1 (1-0)
gólszerző: Rácsai (2., 73.), ill. Kovács (83.)

DASE-Hajdúnánás-Flexo-2000 FK 2-2 (0-2)
gólszerző: Kiss (68.), Ramakhutla Siyabonga (94.), ill. Pázmándi (20.), Újvári (45.)