A vártnál nehezebben, de hoztuk a kötelezőt

Kétgólos hátrányból felállva, Jankelic duplájával és Pinczés találatával győzte le fiókcsapatunk a Nagyrábét.

Könnyűnek tűnő mérkőzés várt szombaton második számú csapatunkra, mely gárda a vármegyei bajnokság 13. fordulójában a kiesőzónában tanyázó Nagyrábét fogadta. Ez a párharc a kötelező győzelem kategóriába tartozott, ám sokszor ezek a mérkőzések a legnehezebbek, ez most is bebizonyosodott.

Ahogy várható volt, a középkezdés után csapatunk irányította a játékot, a vendégek viszont védekezésre rendezkedtek be, labdaszerzések után pedig gyors kontrákkal operáltak. Ez a harcmodor volt az eredményesebb, a 24. percben meg is szerezték a vezetést, majd átlépve az első félórán, büntetőből megduplázták előnyüket. Szerencsére a fiúk hamar összekapták magukat és egy szép támadás végén Pinczés Krisztián találatával visszajöttünk a meccsbe. Szünet előtt pedig már 2-2 állt az eredményjelzőn, miután Jankelic Iván is bevette a vendégek kapuját.

A térfélcserét követően továbbra is mi birtokoltuk a labdát, vezettünk több támadást, ám sehogy sem találtuk a rést a piros-fehérek jól záró védelmén. Hátrafelé is figyelnünk kellett, ugyanis a vendégek kontrái magukban hordozták a veszélyt. Már úgy nézett ki, egy pontot elvisz a Nagyrábé, ám a 85. percben Jankelic másodjára is villant és bevitte a három pontot érő találatot. Ha a vártnál nehezebben is, de csapatunk hozta a kötelezőt.

Vármegyei I. osztály felnőtt 13. forduló

DEAC-II – Nagyrábé: 3-2 (2-2)

DEAC-II: Janovits (Polyák 46’) – Orosz, Hamza, Almási, Aisam Us (Dobos 93’), Dari, Béke (Sinyi 46’), Víg (Kelemen 70’), Karika (Szabó 70’), Jankelic, Pinczés (Harcsa 89’)

Megbízott edző: Balla Imre

Gólszerzők: Pinczés 38’, Jankelic 44’, 85’

Balla Imre: Kényelmesen kezdtünk, ennek ellenére irányítottuk a játékot, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket, de kontráik veszélyesek voltak. Kétszer mentek el és kétgólos hátrányba kerültünk bő félóra elteltével. Próbáltuk minél hamarabb ledolgozni hátrányunkat, de fegyelmezetten védekezett a Nagyrábé, ám még szünet előtt sikerült egyenlítenünk. A második félidőben mi domináltunk, ám ellenfelünk továbbra is szervezetten futballozott, nehezen tudtuk megbontani védelmüket. Az utolsó percekben végül sikerült bevennünk a kapujukat, melynek köszönhetően, ha nehezen is, de hoztuk a kötelezőt. A játékkal nem voltam elégedett, a győzelemhez viszont gratulálok.