Csalóka az eredmény, de vereséget szenvedett fiókcsapatunk

A középmezőny hátsó részében helyezkedik el a Kaba és a kis DEAC is a megyei labdarúgó-bajnokságban, vasárnap azonban egymásnak kellett feszülniük.

Csapatunkat ilyen összeállításban még soha senki nem láthatta, volt olyan fiatal is a kezdőben, akivel Katona László még csak most találkozott először. Hogy ennek mi az oka? Nagyon egyszerű, a szombati munkanap miatt mára csúsztak át a találkozók a megye egyben, többen pedig az NB III-as csapatunk keretét erősítik.

Mindezek ellenére az első félidő így is nagyon rendben volt a részünkről. Gól nélküli döntetlennel zárult ez az etap, pedig volt egy ajtó-ablak helyzetünk is, ahogy mondani szokták. Sőt egy másik ziccerről is említést kell tennünk, ám az is célt tévesztett, de mondhatni, nemhogy partiban voltunk a Kabával, a vezetést akár több ízben is megszerezhettük volna, de nem sikerült.

A második játékrészre mintha kicsit elfáradtunk volna, már nem ültek úgy a beadások, nem volt meg az a pontosság, ami az első játékrészben jellemző volt ránk. Ennek pedig meg is lett az eredménye, ezúttal negatív szempontból, ha a mi oldalunkat nézzük. A Kaba eggyel feljebb kapcsolt, először az 52. percben, majd az 57. minutumban is betaláltak. Innen pedig már nem volt visszaút a részünkről, az utolsó percben pedig kaptunk még egy gólt. A 3–0 nem tükrözi a játék képét, akár mi is győzhettünk volna, ám most ott hagytuk mind a három pontot Kabán.

Megyei I. osztály felnőtt 10. forduló

Kaba–DEAC II: 3–0 (0–0)

DEAC: Urbán – Sándor, Váradi, Bárány (Puskás 46’), Kemecsei, Orbán, Víg, Kiss (Khalil 78’), Juhász, Balogh (Kovács 86’)

Edző: Katona László

Katona László: Még abban sem voltam biztos, hogy ki tudunk állni a mai mérkőzésre, többen az NB III-as csapatunkban szerepelt. Nyolc-kilenc játékos hiányzott, olyan fiatalokkal pótoltuk őket, akik még nem is játszottak felnőtt mérkőzésen. Mindent összevetve, az első félidő rendben volt, a második játékrészben azonban már voltak pontatlanságaink, a kabaiak pontrúgásai pedig egyre inkább ültek, de csalóka a háromgólos győzelmük, hiszen helyzetük is alig volt. Kettős érzésem van, mert úgy érzem, akár meg is nyerhettük volna ezt az összecsapást.