DEAC II: Gólok helyett kiállítások a nyitányon

Hiába birtokolta többet a labdát Katona László együttese, a városi rivális DSC-SI előtt nagyobb helyzetek adódtak, így igazságos döntetlen született a szombati szezonnyitón.

Megfiatalított kerettel, számos ifjúsági korú játékossal vágott neki az új szezonnak megyei I. osztályú csapatunk, Katona László alakulata szombaton az újonc Debreceni Sportcentrum-Sportiskola otthonában kezdte a bajnokságot. A közelmúlt eredményei alapján valamivel a mieink tűntek esélyesebbnek, de intő jel lehetett, hogy Selyem Nándor együttese tavaly imponáló teljesítménnyel nyerte meg a megye II-t, idén pedig egy osztállyal feljebb is szeretnének nagyot alkotni a sportiskolások.

Jobban kezdtük a mérkőzést, az első negyedórában sikerült kapuja elé szögeznünk vendéglátónkat, ám meddő mezőnyfölényben játszottunk, igazán nagy ziccert nem tudtunk kialakítani, mert az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A játékrész feléhez érve aztán gyökeres változást hozott, amikor egy bedobás után indított ellentámadás végén kapusunk, Urbán Gergely elkaszálta a rivális támadóját, így a játékvezető azonnali piros lappal kiállította. A folytatásban kijött a szorításból ellenfelünk, valamivel veszélyesebben futballozott a Sportiskola, ám az első negyvenöt percben érintetlenek maradtak a hálók.

A szünet után nem sokkal a hazaiak játékosa, Kiss Tibor is a kiállítás sorsára jutott, így egyenlő létszámban, 10 a 10 ellen folytatták a felek. Tapintható volt a feszültség, egyik fél sem szeretett volna többet kockáztatni, s bár a DEAC II átvette a játék irányítását, a Sportiskola kontrái életveszélyesek voltak. Az egyik ilyen végén Spitzmüller Levente lőhetett éles szögből, de a cserekapus Kovács Dávid nagy bravúrt bemutatva leért a rövid alsóhoz. A túloldalon csak kisebb lehetőségeket jegyezhettünk fel, így a két kiállítást hozó szezonnyitón nem született gól, megye I-es felnőttcsapatunk 0–0-s döntetlennel kezdte a bajnokságot.

Megyei I. osztály, 1. forduló

DSC-SI–DEAC II 0–0

DEAC II: Urbán – Varga B., Áros, Kemecsei (Juhász B., 61.), Kertész B. (Kovács D., 23.), Barabás, Orbán (Sütő, 68.), Papp G., Arany, Váradi, Kasza (Hermann, a szünetben)

Edző: Katona László

Kiállítva: Urbán (23.)

Katona László: Az edzőmérkőzéseken nyújtott teljesítményünk alapján felszabadultabb, lendületesebb játékot vártam a fiúktól, s bár nem kezdtünk rosszul, a párharcokban olykor visszafogottak voltunk. Ez utóbbi betudható a rendkívül fiatal átlagéletkornak, a srácok bizonyos szituációkban még talán megilletődöttek, pedig el kellene hinniük, hogy bárkivel képesek felvenni a versenyt. Hozzá kell szokni az ilyen éles meccsekhez, jó lenne, ha esélyesként fölényben futballozva tudnánk érvényesíteni az akaratunkat, ami emberhátrányban ezúttal nem volt könnyű. Miután a hazaiak is megfogyatkoztak, már a szebbik arcunkat mutattuk, ám mivel a Sportiskola kontráiban is ott rejlett a gólveszély, igazságosnak érzem a döntetlent. Egyrészt csalódott vagyok, mert szombati riválisunkat nem sorolják a megye legjobb csapatai közé, így képesek lettünk volna a győzelemre, ugyanakkor örömmel tölt el, hogy idegenben szerzett ponttal tudtunk rajtolni.