Egy pontot hoztunk el Kisvárdáról

A DEAC nyerhetett volna, de viszonylag eseménytelen mérkőzést játszott ellenfelével.

Az NB III. Keleti csoportjában csapott össze az egyetemi alakulat a vendéglátó Kisvárdával, melynek a második csapata a vasárnap délelőtti meccset megelőzően tizenkétszer nem talált legyőzőre. A DEAC formájára sem lehetett panasz, a várdaiakhoz hasonlóan a fekete-fehérek is megnyerték utóbbi négy összecsapásukat.

Várható volt, hogy a várdaiak masszívan és zártan futballoznak majd, de a vártnál is jobban tették ezt. Az első félidőt kontrollálta a Debrecen, a Kisvárda nem akart, vagy nem mert kitámadni, viszont a cívisek többször is csak a pontatlanság miatt nem szereztek vezetést. A folytatásban állóháború jellege volt a mérkőzésnek, noha Al-Sheraji betalálhatott volna a negyvenöt perc végén, ha jobban lő. A hátralévő időben sem táltosodott meg a mérkőzés színvonala, sem az irama, jól jöhetett a nézőknek a szünet.

A második játékrészben volt okunk a levegőbe bokszolni: az 59. percben Bíró Roland piros lapot kapott. Ettől reméltük, hogy meglehet a három pont, amennyiben beszorítjuk a házigazdákat. A 64. percben Szabó Levente járt közel a gólhoz, ám megelőzte a kapus, majd Orosz Marcell lőtt kevéssel mellé. A maradék percekben kicsit sok volt a passz a DEAC részéről, és kevés az agresszivitás, pedig a kiállítás után megérezhettük volna a “vérszagot”. A vége 0–0 lett, holott nyerhető meccs volt.

– Az első félidőben volna annyi helyzetünk, amelyekkel eldönthettük volna a mérkőzést, nem tudtunk élni ezekkel. A második félidőben, főként a kiállítás után, ugyancsak sanszuk volt a győzelemre, keményen próbálkoztunk, de a zárt védekezést nem tudtuk feltörni, ha okosabban játszunk, sikerülhetett volna – nyilatkozta Sándor Tamás vezetőedző.