Gólzáporos edzőmeccseket játszottak megyei csapataink

A DASE a hosszabbításban szenvedett vereséget a Hajdúsámsontól, míg a kis DEAC négygólos döntetlenre végzett a Monostorpályival.

A DASE megyei I. osztályú felnőttcsapata szerdán 0–0-s döntetlennel kezdte a felkészülést, szombaton pedig már újabb kihívás várt Kovács Miklós tanítványaira, akik ezúttal a Hajdúsámson ellen léptek pályára. A csípős hideg mellett sok hiányzóval is meg kellett küzdenie a csapatnak, több kulcsemberre betegség miatt nem számíthatott a vezetőedző, Éder Gergő, Csák Zsolt, illetve a házi góllövőlistát vezető Bucz Bence pedig a megyei válogatottba kapott meghívót. Kovács Miklós új játékrendszert próbált ki, amely összességében jól is működött, egy szöglet után mégis a vendégek szereztek vezetést. Hátrányban nagy erőket mozgósított a DASE, aminek meg is lett az eredménye, Szabó János fejesével egalizáltak a mieink. A félidő végéhez érve ugyanakkor ismét a rivális került előnybe, egy szépségdíjas szabadrúgás talált utat Polyák Martin kapujába.

A második félidőben a labdakihozatal jobban ment a hazaiaknak, több tetszetős támadást is vezetett a Kovács-alakulat. Hegedűs Györk révén az egyenlítés is összejött, ám a folytatásban a Hajdúsámson került mezőnyfölénybe, miközben a mieinken kiütköztek a fáradtság jelei. Sokáig olybá tűnt, hogy igazságos döntetlennel zárul a DASE második idei felkészülési mérkőzése, ám a hosszabbításban a vendégek megszerezték a győztes gólt (2–3).

DASE–Hajdúsámson 2–3 (1–2)

Gól: Szabó J., Hegedűs Gy.

A kis DEAC szombat délután a bajnokságban második helyen telelő Monostorpályit látta vendégül a Sportcampuson. Katona László együttese sikerrel vette az első akadályt, ám ezúttal jóval keményebb ütközetre számíthatott. Jó iramban kezdődött az összecsapás, mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek. A Monostorpályi viszonylag hamar vezetést szerzett, egy szélről érkező beadást követő fejessel, ám az egyenlítésre sem kellett sokat várni, Orbán Alex bólintott közelről a vendég kapuba. A folytatásban is lüktető játék zajlott a pályán, ám a szünet előtt újabb gól már nem született, így 1–1-ről várhatták a folytatást a felek.

A második játékrészt jól kezdték az egyetemisták, Balogh Ádám indult meg a szélen, majd tanári beadását, Sütő váltotta gólra, ezzel megfordítva az összecsapást. Katona László tanítványai többször is eldönthették volna a találkozót, ám a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztak a mieink. A mérkőzés hajrájához érkezve átvette az irányítást az esélyesebb Monostorpályi, amely végül egy szabadrúgásból egyenlített, így 2–2-es döntetlennel zárult az összecsapás. Katona László fiatal csapata szépen helytállt az egyik bajnokaspiránssal szemben, ez a teljesítmény tavasszal értékes pontokat hozhat a konyhára a mieinknek.

DEAC–Monostorpályi 2–2 (1–1)

Gól: Orbán A., Sütő