Heti hetes: kiütötte ellenfelét a DEAC II

Tovább szárnyal megyei I. osztályú csapatunk, Katona László tanítványai ezúttal az Egyek ellen arattak fölényes győzelmet.

Mélyről lehet igazán magasra jutni… A nehézségekkel teli, balszerencsés tavalyi szezon után az sem volt biztos, hogy idén is indít tartalékcsapatot a DEAC, ám végül összeállt a nevezéshez szükséges játékosállomány, a felkészülés pedig végig jó hangulatban zajlott, hamar családias közeg alakult ki az öltözőben. A fiatalok könnyedén beilleszkedtek, a rutinosabb játékosok vezérré léptek elő, az NB III-as csapatból lejátszó futballisták pedig profi szemléletet, győztes mentalitást hoztak magukkal. Ilyen előzmények után talán már nem is annyira meglepő, hogy a tavaly a kieséstől fenyegetett DEAC II az új szezon első három fordulójában nem talált legyőzőre, az erőviszonyok ismeretében pedig jó esély mutatkozott rá, hogy a veretlenségi sorozat folytatódik, szombaton ugyanis a pont nélkül álló Egyek látogatott a cívisvárosba.

Ragyogóan kezdtük a mérkőzést, alig öt perc elteltével pedig a vezetést is megszereztük, Gaczella Robert váltotta gólra második helyzetünket. A folytatásban sem hagyott alább a kis DEAC lendülete, gyors és kombinatív támadásokat vezettünk, a szélről pontosan érkeztek középre a beadások, a középpályások pedig jól zárkóztak fel az akciókkal. A 11. percben az ifjú Kertész Bendegúz megduplázta előnyünket, majd kisvártatva az NB III-as kerethez tartozó Szabó János is beköszönt, így negyedóra elteltével már hárommal vezetett a házigazda DEAC II. Az egyekiek minden erejét felemésztette a védekezés, kevés energiájuk maradt a támadásokra, így a mieink jelentős labdabirtoklási fölényben futballoztak. A szünet előtt néhány perccel Fodor Tamás szerzett szépségdíjas találatot, hátvédünk egy szöglet után esernyőcsellel fűzte át védőjét, majd húsz méterről kipókhálózta a hosszú felsőt (4–0).

A második játékrész egyeki lehetőséggel indult, ám Urbán Gergely bravúrral hárította Nagy Tibor lövését. Kapusunknak összesen három védést kellett bemutatnia a mérkőzésen, míg a túloldalon Domonkos Benjamint alaposan megdolgoztatták az egyetemisták, pontrúgások után és távolról egyaránt sokat kísérleteztünk. Az 59. percben Arany Márió is feliratkozott a góllövők közé, a tetemes előny birtokában pedig Katona László bátran cserélhetett, a szezon során eddig kevesebb lehetőséghez jutó fiatalok is pályára léptek. Negyedórával a vége előtt Szabó János szerezte a hatodik debreceni találatot, az i-re a pontot pedig Hermann Dénes tette fel, aki kapufás bombagóljával állította be a 7–0-s végeredményt. Győzelmével a DEAC II továbbra is veretlen a megyei élvonalban, ideiglenesen pedig a dobogóra is felugrott második számú csapatunk.

Megyei I. osztály, 4. forduló

DEAC II–Egyeki SBSE 7–0 (4–0)

DEAC II: Urbán – Áros (Khalil, 61.), Orbán (Barabás, 64.), Kertész B. (Kasza, 61.), Fodor, Balogh Á., Szabó J., Kemecsei, Gaczella (Hermann, 64.), Arany, Papp G. (Csernyánszky, 61.)

Gólszerző: Gaczella (5.), Kertész B. (11.), Szabó J. (15., 75.), Fodor (41.), Arany (59.), Hermann (90.)

Edző: Katona László

Katona László: Végig uraltuk a mérkőzést, ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk. Külön örülök neki, hogy jól kezdtünk, korán vezetést szereztünk, az első negyedóra végére pedig gyakorlatilag el is dőlt a pontok sorsa. A két NB III-as kerettag egyaránt gólokkal segítette a csapatot, de a többiek is jól játszottak, összeszokott társaság benyomását keltettük. Ezen a mérkőzésen mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni, a kispadról beszálló srácok is bizonyítottak, a BUSE elleni rangadót megelőzően különösen jót tesz az önbizalmunknak ez a siker.