Hibák minden szegmensből, vereség a vége

A megyei I. osztályban szereplő kis DEAC a Létavértestől szenvedett vereséget hazai pályán.

Két középcsapat találkozott a megyei I. osztály 9. fordulójában szombat délután a Böszörményi úti Campuson. Csapatunk a Létavértest fogadta, a két gárda között az a különbség, hogy a mieink a középmezőny elején, míg a vendégek a végén álltak a táblázaton.

A találkozó esélyesének együttesünk számítottunk, ám mintha mindent elfelejtettek volna a játékosok. Jóllehet, a 17 éves játékosaink közül hatan is pályára léptek, ám ez akkor sem mentség az alól, hiába dolgoztak jól mezőnyben, a kapu előtt azonban hibát hibára halmoztak a fiúk. Egyszerűen semmi nem akart összejönni ezúttal, kár érte pedig.

Ha az eseményeket nézzük: még az első félidőben, konkrétan a 43. percben szerezte meg a vezetést a vendég együttes. Ezzel az mindenképp eldőlt, a második félidőre ki futhat ki lélektani előnnyel. Be is jött ez a gondolat, a létavértesiek olyan tűzzel küzdöttek végig, ami megsüvegelendő volt. Ez pedig nem jelenthetett mást, mint egy újabb vendéggólt. A 63. minutumban pecsételődött meg végleg az ezúttal Balla Imre irányította fiúk sorsa, ekkor 0–2 állt már ugyanis ekkor az eredményjelzőn.

Hiába voltak próbálkozások ezután is, a kapura lövésekkel továbbra is meggyűlt a bajunk, nem jött össze semmi. Kezdett egyre idegesítőbb lenni a tudat, ha reggel tartana a mérkőzés, akkor sem biztos, hogy tudnánk gólt szerezni. Maradt a kétgólos vendég előny, sőt végül győzelem, ettől több kell, ha sikeresek szeretnének lenni fiaink.

Megyei I. osztály 9. forduló

DEAC–Létavértes 0–2 (0–1)

DEAC: Urbán – Virág (Kemecsei 46’), Karikás (Fodor 56’), Orbán, Tóth (Kertész 46’), Sándor, Váradi, Ferenczi, Juhász, Balogh (Khalil 83’), Almási.

Megbízott edző: Balla Imre

Balla Imre: Nagyon alulteljesítettek a srácok, de egy valaki még inkább, a játékvezető. Meddők voltunk a kapura, sok volt a technikai hibánk. Nem játszottunk jól, remélem jövő héten azért sikerül visszatérnünk az egykori győztes útra.