Kétgólos hátrányból fordítottunk a Győr ellen!

A Debreceni Egyetem labdarúgócsapata megszerezte második győzelmét az NB II idei szezonjában. A félidőben 0-2 állt az eredményjelzőn, de a szünet után ritmust váltott Balogh Pál legénysége, ennek köszönhetően értékes három pontot szerzett.

Melyik csapat mehet elégedettebben a bajnoki szünetre? Sokakat ez a kérdés foglalkoztatott a DEAC-Győr bajnoki előtt. Balogh Pál vezetőedző sérülés miatt több játékosára sem számíthatott, többek között Székely Dávid sem volt bevethető. A vendégeknél Lipták Zoltán és Priskin Tamás személyében egykori válogatott futballisták is szóhoz jutottak.

Gyakorlatilag a semmiből szerezte meg a vezetést az ETO a 16. percben. Kerkez tört be a tizenhatoson belülre, Sándor Tamás csak szabálytalanul tudta megállítani, Rúsz Márton pedig tizenegyest ítélt. A labda mögé Priskin állt, aki a kapu bal oldalába bombázott. A 35. minutumban egy kontratámadás végén duplázta meg a fórját a Rába-parti alakulat: Májer kb. 12 méterről vette be Acsádi kapuját. Érdekesség, hogy Sigér Ákost valószínűleg szabálytalanul állították meg, de a bíró nem adott szabadrúgást, a zöld-fehérek pedig kihasználták a szituációt. Az első félidő végén Takács Péter faraghatott volna a hátrányon, de az életerős löketénél szerencséje volt Gundel-Takácsnak, hiszen a játékszer a lécet érintette.

A második játékrészben gyakorlatilag egy teljesen másik DEAC-ot láthatott a publikum. Urbin Péter hamar 1-2-re módosította az eredményt, rutinos csatárunk Sándor passza után ünnepelhetett. A folytatásban is főleg a győri térfélén zajlott a küzdelem, kis túlzással a levegőben lógott az újabb hazai találat. Ez a 71. minutumban történt meg, ekkor Takács kísérleténél Vaskeba kezezett a tizenhatoson belül, így újabb büntető következett. Vaskeba a jelenet után elhagyta a játékteret, hiszen megkapta a második sárgáját, Takács pedig a bal alsóba lőtt. Rutinos középpályásunknak a gólja ellenére nem volt mázlija, ugyanis újabb rakétáját a léc “ártalmatlanította”. Urbin a gólja után egy asszisztot is feljegyezhetett, a harciasságának köszönhetően Nagy Krisztián a jobb alsóba lőtt. A hajrában kilenc főre fogyatkozott a Győr, Várinak kellett elhagynia a játékteret.

A gyönyörű győzelemnek köszönhetően hat ponttal várhatjuk a folytatást. A következő fordulóban Gyirmóton lépünk pályára, a meccset szeptember 13-án rendezik meg.

Fotók a mérkőzésről

DEBRECENI EAC–ETO FC GYŐR 3–2 (0–2)
Nagyerdei Stadion. Játékvezető: Rúsz Márton.
DEAC: Acsádi – Sándor T.,Szabó K., Belényesi, Balogh – Spitzmüller, Takács P. (Soltész 87. perc), Sigér – Damásdi, Urbin Burai. Vezetőedző: Balogh Pál
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Vári – Vaskeba – Vankó (Szimcso, 56.), Bagi, Májer, Kerkez (Sipőcz, 87.) – Priskin. Megbízott vezetőedző: Király József
Gólszerző: Priskin (0–1, 11-esből) a 16.percben, Májer (0–2) a 35. percben, Urbin (1–2) a 47. percben, Takács (2–2, 11-esből) a 71. percben, Nagy K. (3-2) a 79. percben.
Sárga lap: Urbin (41.), Vaskeba (68.), Berki (84.)
Kiállítva: Vaskeba (71.), Vári (90.)

Fotók: Derencsényi István