A héten kis csoportokban megkezdte a munkát a DEAC labdarúgócsapata. A játékosok a szabályokat betartva, testi érintkezés nélkül végzik a feladatokat.
Egy hónapot követően találkoztak ismét az NB III-as bajnokság Keleti csoportját vezető labdarúgócsapatunk tagjai. A játékosok ugyan otthon, egyéni edzésterv alapján folyamatosan végezték a számukra előírt gyakorlatokat, ám ez nem ugyanolyan eredménnyel jár, mint a rendes felkészülés, így 5+1-es csoportokban, a szabályokat szigorúan betartva elkezdődtek a foglalkozások a Dóczy utcai sportkomplexumban.
„A játékosok a bajnokság leállását követően rendszeresen végeztek egyéni edzéseket – tudtuk meg a DEAC labdarúgó-szakosztályának vezetőjétől, Pöszmet Tibortól. – Heti öt-hat alkalommal mindenki teljesítette a szakmai stáb által előírt futó és erősítő feladatokat, azonban szerettünk volna labdás gyakorlatokat is bevonni a foglalkozásokba, amiket egyénileg és otthon nem lehetett megoldani. Több szakemberrel, infektológussal egyeztettünk, és sikerült kidolgoznunk egy olyan szabályrendszert, amelyet betartva heti háromszor, kis csoportokban tudunk labdarúgó-specifikus foglalkozásokat tartani a szabadban. Az edzések lehetőségét és szabályozását átbeszéltük a játékosokkal, akik nagyon örültek, hogy végre labdát is használhatnak. Egyelőre nem tudjuk, mikor vagy hogyan lesz a bajnokság befejezése, de fontos, hogy a játékosok felkészülten várják az esetleges folytatást.”
Dr. Várkonyi István, a Debreceni Egyetem Infektológiai Klinika igazgatója részletesen tájékoztatta a csapat tagjait, mire kell figyelni az edzések során.
„A legfontosabb, hogy tilos a közös helyiségeket, zuhanyzókat, öltözőket használni! – kezdte dr. Várkonyi István. – A szabad levegőn tartott edzések olyan szempontból veszélytelenek, hogy a víruspartikulák nem maradnak meg sokáig a levegőben, de azért a szabályokat be kell tartani. Sport közben a két méteres távolság ajánlott, illetve vonalban kell elhelyezkedni, tehát egymás mellett és nem egymás mögött futni, hiszen ilyenkor öt-tíz méteren is lebeghetnek a vírusszemcsék. Nagyon fontos, hogy ha valakinél felső légúti tünet, láz és köhögés jelentkezik, akkor nem mehet edzésre” – mondta a szakember.
Mindenki saját akaratából vesz részt a foglalkozásokon, amelyek nem kötelezőek, de a játékosok többsége vállalta, hogy elkezdi a csoportos munkát. Erről a csapatkapitány, Spitzmüller István beszélt honlapunknak.
„A közös munka megkezdése előtt megbeszéltük, milyen óvintézkedéseket kell betartanunk – fogalmazott Spitzmüller István. – Már edzésfelszerelésben érkezünk a pályára, nincs testi kontaktus, a vizesblokkokat nem használjunk, az innivalóról magunk gondoskodunk. Az egyeztetések során a klubvezetők megkérdeztek engem, mint csapatkapitányt, hogy a játékosok minként állnak hozzá a közös munka megkezdéséhez, és azt mondhatom, mindenki örül a lehetőségnek. Mindössze három fiatal játékos nem tudja még vállalni a részvételt. Ennek oka, hogy szülőkkel laknak vidéken, csak tömegközlekedéssel tudnának bejárni, és nem szeretnének kockáztatni, amit természetesen mindenki tiszteletben tart. A többiek viszont elkezdték, ami nagyon sokat jelent, hiszen otthon csak futni tudtunk, minden nap egyedül köröztünk. Ez a monotonitás viszont megszakadt, és végre labdás feladatokat is végezhetünk.”
Mint ismert, a DEAC a tavaszi szezonból egy fordulót tudott lejátszani (Hatvanban nyert 1-0-ra, ezzel a sikerrel az élre ugrott), utána azonban a koronavírus-járvány miatt félbeszakadtak a labdarúgó-bajnokságok küzdelmei. A folytatásról még nem született döntés.