Megtört a jég

Második számú csapatunk az újonc Téglás otthonában szerezte meg a szezon első győzelmét.

Hat fordulót követően sem nyert még párharcot fiókcsapatunk, ezen szerettek volna változtatni szombaton, amely játéknapon a vármegyei bajnokság legmagasabb osztályába nyáron felkerült Téglás otthonában léptek pályára.

Jól kezdtünk, de egy beadásra rosszul reagáltunk és a 9. percben hátrányba kerültünk. Szerencsére ez nem törte meg lendületünket, továbbra is jó ritmusban és támadószellemben futballoztunk. Megvoltak a helyzeteink, de az egyenlítő találatra még várni kellett. Egészen az első negyedóra végéig, ekkor Dari Balázs zörgette meg a hálót. Jól játszottunk, leginkább a mi akaratunk érvényesült, ennek pedig meg is lett az eredménye, a 36. percben Pinczés Krisztián gurította el a labdát a kapus mellett, majd két minutum elteltével Zsoldos Bendegúz mattolta a házigazdák védelmét és kétgólos előnnyel mehettünk pihenőre.

Szünet után visszajöttek a meccsbe a piros-kékek, így a 48. percben 2-3 állta az eredményjelzőn. A Téglás annak érdekében, hogy ledolgozza hátrányát, esetleg fordítson, próbált nagyobb fokozatba kapcsolni, védelmünk azonban stabilan állt a lábán. Mi is több támadást vezettünk, ezen attakok egyikének végén bevettük a kaput, a 80. minutumban Ténai Dávid biztosította be győzelmünket. A három pontnak köszönhetően elmozdultunk a kiesőzónából, a 11. helyre léptünk a táblázaton.

Vármegyei I. osztályú felnőtt 7. forduló

Téglás VSE – DEAC-II: 2-4 (1-3)

DEAC-II: Polyák (Dobos 87’) – Bencze (Kovács 46’), Légrádi, Zsoldos (Vaskó 87’), Pinczés Dudás 87’), Dari, Ténai, Víg (Szuháj 80’), Kozma (Kemecsei 71’), Potornai, Almási

Megbízott edző: Balla Imre

Gólszerzők: Dari 15’, Pinczés 36’, Zsoldos 38’, Ténai 80’

Balla Imre: Próbáltuk kicsit egyszerűbben játszani a futballt, megtartva az alapelveket, ez pedig eredményre vezetett. Bár a mérkőzés elején hátrányba kerültünk, de nem estünk össze és még szünet előtt sikerült fordítanunk. Pihenő után mintha bennmaradtunk volna az öltözőben, szépített ellenfelünk, de a hajrában bebiztosítottuk győzelmünket. Bízom abban, ez a siker ad egy lökést a csapatnak és kellő önbizalommal vértezi fel a játékosokat. Gratulálok a gyerekeknek – kihangsúlyozva a gyerekeket, mert szinte fiatalokkal álltunk fel – nagyon ügyesek voltak, megérdemelten szereztük meg a három pontot.