A Debreceni Egyetem alakulata váratlan vereségbe futott bele.
A DEAC női futballistái vasárnap a Nagykátát fogadták. Az ellenfél nem a legjobb passzban érkezett a cívisvárosba, mivel idén még nem szerzett pontot. Sajnos a Pest megyeiek rossz sorozata megszakadt a DEAC Sportcampuson.
Kicsit kényelmesen kezdtük a találkozót, ennek ellenére akadtak lehetőségeink, de ezekkel nem tudtunk élni. Bezzeg a másik oldalon Varga Adél a 20. percben betalált. A rutinos játékos távolról leadott lövését nem védhette Szabó Nikolett. Hajtottunk az egyenlítésért, ám ez nem sikerült a szünetig.
A második játékrész elején aztán örülhettek a szurkolóink, mivel Pintye Vivien fejese a vendégek kapujában kötött ki. A folytatásban sokáig nem módosult az állás, majd a 81. minutumban Halmi Petra kihasználta a védelmi megingásunkat.
– Jobban futballoztunk, de ezt a sportágat gólra játsszák. Bosszantó az is, hogy az ellenfél jobban akarta a győzelmet. Sajnos az nem fér bele, ha csupán négy-öt játékos pörög maximális fordulatszámon. Az összecsapás egyetlen pozitívuma, hogy Pintye Vivien visszatérhetett, szerintem ő volt a mezőny legjobbja. Ezzel a vereséggel elúszott a második pozíció, és ha oda akarunk érni a harmadik helyre, a folytatásban sokkal meggyőzőbb teljesítményt kell nyújtanunk – összegzett Krascsenics Csilla vezetőedző.
Együttesünk vasárnap a sereghajtó Cigánd otthonában korrigálhat.
NB II Keleti csoport 26. forduló
DVSC-DEAC-Nagykáta 1-2 (0-1)
gólszerzők: Pintye (48.), ill. Varga A. (20.), Halmi (81.)
A DEAC összeállítása: Szabó N. – Kovács K., Fodó, Kajári, Pap A. – Kota, Gajzágó, Pintye – Jakus, Hardon, Komlós (Mucsi, 66.). Vezetőedző: Krascsenics Csilla.
Fotó: Derencsényi István
