Nem jött össze a bravúr, kiesett a DASE a kupából

Kovács Miklós tanítványai egy félidőn át emberhátrányban futballozva szenvedtek vereséget a Balmazújvárostól, így riválisunk jutott tovább a Megyei Kupában.

A Püspökladány kiütését követően nem volt kegyes a sors a DASE felnőttcsapatához, amely a Megyei Kupa 2. fordulójában a Balmazújvárost kapta ellenfélül. Arra talán még a legifjabb futballszurkolók is emlékeznek, hogy a településen nemrégiben még NB I-es mérkőzéseken szurkolhattak a helyiek, ám azóta más szelek fújnak, a Balmazújvárosi FC jelenleg a megyei I. osztályból igyekszik visszakapaszkodni a profi futball vérkeringésére. Ennek érdekében alaposan megerősített kerettel vágtak neki az új szezonnak, a bajnokságot két forduló után veretlenül, imponáló gólkülönbséggel vezető újvárosiak a kupasorozatban topfavoritnak számítanak, így alaposan fel kellett kötnünk azt a bizonyost szerda délután.

Lendületesen kezdtek a csapatok, a várakozásoknak megfelelően a Balmazújváros többet birtokolta a labdát, ám az első ziccer a DASE előtt adódott, Kiss Levente próbálkozását a gólvonalról vágták ki a védők. A vendégek ébresztőt fújtak, előbb Rőth András lapos lövése csattant a kapufán, majd a 12. percben egy oldalszabadrúgást követően az érkező Harangi Norbert a debreceni kapuba bólintott. Sajnos a folytatásban is ellenfelünk akarata érvényesült, nem sokkal később egy távoli átlövés talált utat a jobb alsóba, ezzel már kettővel vezetett a Balmazújváros. A mieink gyors ellentámadásokra rendezkedtek be, helyzetből azonban kevés adódott, a vendégek jól zárták le a területeket. Félóra elteltével Tóth Gábor szabadrúgásánál kellett védenie Polyáknak, majd Rőth próbálkozása suhant el a bal alsó mellett. A játékrész végjátékában újabb gólt szereztek az újvárosiak, Galla beadását Harangi lőtte a bal alsó sarokba, Deák Zoltán kiállítása miatt ráadásul meg is fogyatkozott a DASE (0–3).

A fordulás után szinte azonnal tizenegyeshez jutott a DASE, miután a szünetben beállt Éder Gergőt buktatták a büntetőterületen belül. A labda mögé Bucz Bence állt, aki a higgadtan a jobb alsó sarokba gurított, kétgólosra csökkentve ezzel csapata hátrányát. Sokáig azonban nem örülhettünk, egy szöglet után ugyanis az első találathoz kísértetiesen hasonló gólt szerzett a Balmazújváros, így visszaállt a félidei különbség. Kovács Miklós cserékkel próbálta felrázni csapatát, érkezett Éles Máté és Hegedűs Györk is, a DASE pedig fokozatosan átvette a játék irányítását, de az igazán nagy helyzetek elmaradtak. A túloldalon Polyák Martin Csige Zsolt szabadrúgását tolta bravúrral szögletre, a hajrában azonban egy sarokrúgást követően tehetetlen volt, a DEAC-ban edzősködő Urbin Péter volt eredményes. Kisvártatva a szintén csereként pályára lépő Bereczki Tamás is feliratkozott a góllövők közé, beállítva a 6–1-es végeredményt. A DASE vereségével búcsúzott a Megyei Kupától.

Megyei Kupa, 2. forduló

DASE–Balmazújvárosi FC 1–6 (0–3)

DASE: Polyák – Takács T. (Siyabonga, a szünetben), Molnár M. (Hegedűs, 62.), Nagy L., Fényi (Balogh B., a szünetben), Csák, Bucz, Dobos (Nagy B., a szünetben), Beresnyák (Éder G., a szünetben), Deák, Kiss L. (Éles, 62.)

Edző: Kovács Miklós

Gólszerző: Bucz (49. – 11-esből)

Kiállítva: Deák (44.)

Kovács Miklós: Könnyen elkerülhető gólokat kaptunk, olyan szituációk után, amelyek nem a két csapat közti tudásbeli különbségből adódtak. A különbség kissé túlzó, ám a látottak alapján megérdemelten nyert a Balmazújváros, ezen a mérkőzésen szinte végig jobban futballoztak, mint a mieink. Gratulálok a vendégeknek!