Több volt a meccsben, mint egy pont

A DEAC gól nélküli döntetlent ért el a cigándiak otthonában.

Sima vereségbe szaladt bele legutóbb az NB III Északkeleti csoportjában a debreceni alakulat, a hazai 1–4 még akkor is fájó pofon volt, ha az ellenfél az első helyen álló Putnok volt. Vasárnap délután ugyancsak egy élcsapat, a forduló előtt ezüstérmes pozícióban tanyázó cigándi alakulat volt, ráadásul Bogdanovics Igor vezetőedző alakulata ellen idegenben volt jelenésük a fekete-fehéreknek.

Acélosabban kezdett ellenfelénél a DEAC, sokkal agilisabb és veszélyesebb volt Urbin Péter együttese. A 8. percben Trencsényi fejese okozott némi gondot a hazaiak kapusának, majd Tóth Sándor perdítette rá sarokkal a labdát, ez is munkát adott a vetődő Popovicsnak. A játékrész derekára némileg feljebb jöttek a cigándiak, azonban nem sűrűn kellett játékba avatkoznia a hálóőrünknek. Tóth Sándor a 23. minutumban is helyzetbe kerülhetett volna, ha jobban veszi át a játékszert, majd ő játszott Papp G. Benedekhez, aki mellé tüzelt. Utóbbi labdarúgónk nem sokáig maradhatott a pályán, sérülés miatt Lénárt állt a helyére. A 40. percben a kapus Tóth Sándor elé ütötte a labdát, aki szemben a kapuval, 3 méterről eltalálta az egyik védőt, ez volt az eddigi legnagyobb ziccer!

A fordulás után rögtön helyzetünk akadt, ám Wente tekerése elsuhant a bal sarok mellett. Ezután Jankelicset váltotta Al-Sheraji a Debrecenben, majd Tóth húzott le egy léc alá tartó labdát. Egy órányi játék után tovább fokozta a tempót a DEAC, és benyomta ellenfelét, de a helyzetek most nem akartak jönni. Virág és Kónya személyében friss eberek érkeztek a vendégekhez, egyértelműen a három pont megszerzése volt a hajdúságiak célja ezen a délutánon. Meglehetősen eseménytelenre sikeredett a második negyvenöt perc, sajnos a mezőfölényünk meddő volt. A 87. percben a hálónkba került a labda, ám lesről szerezte Horváth, majd Kónya Márk lövését vágták ki a kapu torkában. Végül maradt a gól nélküli döntetlen.

– Az első félidővel elégedett voltam, ott jól ment a játék, csak a gól hiányzott, holott több helyzetet is kidolgoztunk. A fordulás után már csapkodóbb volt a mérkőzés, sok volt a szabálytalanság, ami nem szokott kedvezni nekünk. Akkor már nem nagyon voltak lehetőségeink, ezért felemás érzések munkálnak bennem, de alapvetően nem volt rossz a mai teljesítményünk. Igyekszünk a jövő héten három pontot szerezni – nyilatkozta Urbin Péter vezetőedző.