Vereséggel indult az új szezon

A DEAC fiókcsapata a bajnoki nyitányon a Hajdúsámson otthonában lépett pályára és tért haza pont nélkül.

Hétvégén elrajtolt a vármegyei bajnokság, amely sorozatban a kis DEAC is megkezdte a pontvadászatot. Szombaton alaposan megfiatalított csapatunk a Hajdúsámson vendégeként lépett pályára.

Nem indult jól számunkra a mérkőzés, egy mélységi indításra rosszul reagáltunk és az 5. percben a hazaiak megszerezték a vezetést. Ezt a fegyvert a folytatásban is jól használta ellenfelünk, labdaszerzés után egyből előre ívelték a játékszert. Többször is védelmünk mögé kerültek és a 17. minutumban ismét eredményesek voltak. A harmadik találat is hasonló játékszituációból született, a 30. percre már megnyugtató előnyre tett szert a házigazda.

Szünet után is ívelgettek a sámsoniak, ám a második félidőben védelmünk ezen próbálkozásokat eredményesen hatástalanította. Csapatunk megpróbált visszajönni a meccsbe, de támadásainkat agresszív védekezéssel akasztották meg a kék-sárgák. Azért adódtak lehetőségek, ha kicsit pontosabbak a végjátékokban a fiúk, be is találhattak volna. Gólt sajnos nem sikerült szereznünk, a házigazdának sem, így maradt a 3-0, csapatunk pedig pont nélkül zárta a szezon első bajnokiját.

Vármegyei I. osztály felnőtt 1. forduló

Hajdúsámson – DEAC-II: 3-0 (3-0)

DEAC-II: Polyák – Karika, Hamza, Víg, Aisam Us (Kozma 77’), Harcsa, Pinczés, Dari, Béke, Sinyi, Almási

Megbízott edző: Balla Imre

Balla Imre: Tudtuk mire számíthatunk, fel is hívtam a figyelmet, hogy ellenfelünk labdaszerzés után előre fogja ívelgetni a labdát. Ezeket viszont nem jól reagáltuk le, többször is mögénk kerültek és már az első félidőben háromgólos előnyre tettek szert. Szünetben próbáltam rendezni a sorokat, a folytatásban rendben is volt a védekezésünk. Több támadást vezettünk, voltak helyzeteink, melyekből gólokat szerezhettünk volna, de a befejezéseknél rossz döntéseket hoztunk. Megérdemelten nyert a Hajdúsámson, ám láttam biztató jeleket, de még kell idő, hogy összeszokjunk, ebben volt a legnagyobb különbség a két csapat között. Dolgozunk tovább, javítjuk a hibákat, tovább csiszoljuk a játékunkat.