Elindult a 2022-es szezon a DEAC motorsportcsapatánál

Monorierdőn, az M-Ringen indult a szezon a motorsport szerelmesei számára. A 90.autoszlalom.hu elnevezésű kupa egy újonnan épült pályán zajlott, így még ismeretlen volt a versenyzők számára. A DEAC csapatának tagjai ezúttal is kiválóan teljesítettek.

Az előző szezonban megismert piros S1-es Toyota Yaris mellett idén egy Mini Cooper S típusú autóval, S4-es kategóriában is debütálhatott a DEAC csapata, köszönhetően a Welding 2000 Kft. és Balczó Róbert támogatásának.

Az új konstrukció lehetővé tette, hogy szakosztályunk új versenyzőket nevezzen. Közülük Nagy Dávid S1 kategóriában második lett, így élete első megmérettetéséről serleggel térhetett haza, míg Nagy Nándor – szintén S1 – az ötödik helyen ért célba.

Mivel még sose vettem részt ilyen versenyen, ezért új kihívással kellett szembenéznem. Bízom benne, hogy a szezon további fordulóiban, hibáimból tanulva, még jobb teljesítményt tudok majd nyújtani – fogalmazott Nagy Dávid.

A Debreceni Egyetem gárdájának további két tagja is rajthoz áll a Toyotával. Elek Patrícia egyből duplázott, hiszen a nők versenyében a harmadik helyen ért célba, míg S1 kategóriában (amelyen férfiak és nők egyaránt részt vettek) szintén harmadik lett. Ezzel az eredménnyel ő az első női versenyző a DEAC motorsportszakosztályának történetében, aki nem csak a női kategóriában állhatott dobogóra.

Az S1-es verseny első helyét is a DEAC szerezte meg Szántó Attila személyében, aki érthetően boldogan nyilatkozott a viadal után.

Az idei első versenyünk több okból is kihívás volt. Egyrészt egy teljesen új pályán, a nemrég épült M-Ringen kellett végigmennünk, másrészt a változó időjárás is próbára tett mindenkit. Örülök a győzelemnek, remélem, a folytatásban is sikerül hasonlóan szép eredményeket elérnünk – mondta Szántó Attila.

Az S4-es kategóriában (1601-2000 ccm) újoncként hajtottunk pályára a már megszokott pilótákkal. Jéger Márton hatodik, Oravecz Máté nyolcadik, Kovács Fanni pedig kilencedik (női kategóriában hatodik) lett a Mini Cooperrel.

Külön köszönet jár a csapatot segítő tagoknak, hiszen ők is kellettek a sikerhez. Ács Patrik vezetésével kiválóan helytálltak az újoncnak számító DEAC-osok, de Borbély Bálint, Cserepes Zsolt, Sean Kamoga és Szűcs Evelin is hozzájárult a jó szezonrajthoz – összegzett Kovács Fanni csapatvezető.

A DEAC következő megmérettetése a Kakucs Ringen lesz május 1-jén, ahol a következő versenyzőink állnak majd rajthoz: S1 (Toyota Yaris) – Elek Patrícia, Nagy Dávid, Szántó Attila, Teski Ferenc; S4 (Mini Cooper S) – Ács Patrik, Jéger Márton, Nagy Nándor és Oravecz Máté.