Érmek az Eb-ről

Balogh László teljes kollekcióval zárta a Szervátültetettek és Művesekezeltek XI. Európa-bajnokságát.

Az Oxfordban rendezett kontinensviadalon 26 ország több ezer versenyzője mérettette meg magát. A magyar küldöttség tagja volt a DEAC petanqueszakosztályának vezetője, Balogh László, aki két sportágban is szerencsét próbált, és érmekkel tért haza.

Balogh László 2017-ben ismerkedett meg a petanque-kal nem sokkal a vesetranszplantációja után. Kezdetben a célja csak az volt, hogy újra teljes értékű életet élhessen, ezért keresett egy olyan sportot, ami beépíthető a mindennapjaiba. Hamar kiderült számára, hogy nem csak hobbiként tekint a petanque-ra, hanem egy igazi szerelemsport lett számára. Ekkor komolyabban kezdett el foglalkozni a játék szabályaival.

A mai napig minden edzőtábort és fejlődési lehetőséget megragadok, nem számít mennyi időt igényel. A felkészüléshez elengedhetetlen volt egy pálya, ahol a napi edzéseket meg lehetett tartani. Elkészüléséhez a DEAC és a Debreceni Egyetem nagy segítséget nyújtott – mondta Balogh László.

A Szervátültetettek Világjátékán 2019-ben már sikerrel szerepelt, de most először vett részt Európa-bajnokságon. Egyéni dartsversenyén ezüstérmet, míg tripla mixben Grosz Klementina és Könözsy Péter társával bronzérmet szerzett.

A verseny fénypontját a petanque férfi duplette jelentette számára, hiszen társával, Poós Gergellyel megszerezték az aranyérmet. Eredményteljes volt tehát számára az Európa-bajnokság: 1 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzéremmel térhetett haza.

Jövőbeli céljai között szerepel a minél több versenyen való részvétel, valamint a petanque népszerűsítése a fiatalok és az idősek körében egyaránt.

Ezt a sportot bármilyen korban el lehet kezdeni, és kitartással szép eredményeket lehet benne elérni. Az egyesület tagjai is nagyon jól szerepelnek a versenyeken. Tudjuk, mit akarunk, kiharcoljuk a feltételeket, és csak a siker lebeg a szemünk előtt – nyilatkozta Balogh László.