Elvitte a pontokat a Fehérvár

A DEAC rögbicsapata nagy küzdelemben maradt alul.

Létavértesen játszotta le soros bajnoki meccsét a DEAC Huszárok gárdája szombaton a Székesfehérvár Vadkanok ellen.

A fizikális első negyedóra után a székesfehérváriaknak sikerült megtörniük a a házigazdákat, és megszerezték az első célt, de a jutalomrúgásból nem tudtak plusz két pontot hozzátenni. Ugyanígy járt a DEAC is, ezért lett 5–5 az állás.

Nagy iramban folytatódott a mérkőzés, a Székesfehérvár mindent megpróbált annak érdekében, hogy feltörje a DEAC védelmét, ám nem járt sikerrel. A 33. percben büntetőhöz jutott a Debrecen, és Masaya Robson sikeres rúgása után a három büntetőpontot is megszerezte. A 38. percben a vendégeknek is büntetőt ítéltek, akik ezt sikeresen értékesítették, így 8–8-as állással vonulhattak a félidei szünetre a felek.
A szünet után átvették a vezetést az egyetemisták, a 42. percben a DEAC Mafara Ngonidzashe próbálkozásával és Mutandwa Anesu sikeres jutalomrugásából 15–8-ra vezetett.

Hamarosan egyenlítettek a fehérváriak 15–15-re. A 62. minutumban újabb büntetőt kapott a DEAC, amit sikeresen értékesített, 18–15 lett az állás. Kis idő eltetlével megint egalizált a Vadkanok csapata, 18–18 lett az állás.

A 79. percben a székesfehérváriak büntetőt kaptak, amit sikeresen értékesítettek, és három pontot szerezve 18–21-re vezettek.
Nem adta fel a DEAC, azonban a végén egy elhibázott labdakezelés a játék végét jelentette.

A meccs embere díjat Mafara Ngonidzashe és Bikoko Harmony közösen kapta meg.

A szezon végén a DEAC Huszárok rögbicsapata a tabella 3. helyén zárta küzdelmeket. A rögbiseink számára most már a VII-es bajnokság kerül fókuszba, az első megméretés a MEFOB lesz május 25-én Kecskeméten.

DEAC Huszárok–Fehérvár Rugby Club 18–21