Kiélezett meccsel indult az idény

A DEAC és a Budapest Exiles-Kosok tavaszi szezonkezdete kemény összecsapást hozott.

Az idei első mérkőzését esős, szeles körülmények között játszotta le a rögbi NB II-ben a Debreceni Egyetem, az ellenfél a fővárosi Kosok alakulata volt. A rossz időjárás ellenére mindkét csapat nagy intenzitással kezdett a Budapest Rugby Centerben. Természetesen a vendégek szerettek volna visszavágni riválisuknak a novemberi hazai vereségért.

Az Exiles-Kosok törte meg a csendet tíz perc elteltével, és megszerezte az első célt, de nem tudott hozzátenni további két pontot, így 5–0-ra vezetett. A Huszárok nem adták fel, és nem sokkal később elérték az első céljukat, és hozzá tudtak tenni két extra pontot, az állás 5–7 lett. Közvetlenül a szünet előtt az Exiles-Kosok újabb célt ért el, és ezúttal sikerült a két extra pontot is hozzátenniük. A félidőben 12–7 volt az állás.

A második játékrészt úgy kezdte a két gárda, ahogyan az első félidőt befejezte, változatos volt a játék. A DEAC az elején 14 emberre fogyatkozott, ami  lehetőséget adott a hazaiaknak, hogy kihasználják ezt és újabb célt szerezzenek. Azonban nem jött össze nekik a plusz két pont, így tíz egységre nőtt az előnyük. Percekkel később a Huszárok ismét teljes létszámban meccselhettek.

A második etap utolsó tíz percében szabálytalanság miatt az Exiles-Kosok csapata is 14 emberre fogyatkozott, amit a DEAC ki tudott használni, és elérte második célját, azonban nem sikerült megszerezniük a jutalomrúgásért járó plusz pontokat, így az állás 17–12 lett.

A végén a Huszárok még egy kísérletet tettek az egyenlítés érdekében, ám nem tudtak sikeres rúgást bevinni, így a budapestiek megtartották előnyüket.