Továbbra is menetel a feljutás felé a DEAC Huszárok

A debreceni rögbicsapat ismét diadalmaskodott a 2022/2023-as NB II-es férfi XV-ös bajnokságban, melyet vezet.

A másodosztályú XV-ös bajnokság 9. fordulóban a Huszárok a Budapest Exiles-Kosok ellen játszottak Debrecenben. Szinte rögtön a kezdő sípszó után nyilvánvaló volt, hogy a vendégek nyerni érkeztek a cívisvárosba, és a DEAC játékának megszakítása után az első percekben az első góljukkal (0–7) sikerült is megszerezniük az extra 2 pontot. A fővárosiak a 15. percig ellenálltak a Huszárok támadásainak, amikor is a mieinknek sikerült feltörniük az Exiles-Kosok védelmét, és megszerezték első góljukat, valamint a bónuszrúgásért járó extra pontot (7–7). Az első félidő következő negyedórájában a két fél mindent megtett a holtpont leküzdéséért. A DEAC Huszárok rendíthetetlenek voltak, és sikerült megtörniük az Exiles-Kosok védelmét, a szünet előtt növelték előnyüket, és megszerezték a bónuszrúgást az extra két pontért (14–7).

A második félidőben a budapestiek az első játékrészhez hasonló hozzáállással és elszántsággal vetetették bele magukat a küzdelembe, és átvették az irányítást: a 45. percben sikerült bevinniük a mérkőzés második gólját, és ezzel megszerezték a plusz két pontért járó bónuszrúgást (14–14). A folytatásban is magas intenzitású maradt a játék. Az 50. percben a DEAC Huszárok megszerezték harmadik góljukat, majd a bónuszrúgást, így megszerezték a maximális 7 pontot (21–14). Az 54. percben a vendéglátók 14 emberre fogyatkoztak, miután egyik hátvédjük egy veszélyes szerelésért sárga lapot kapott. Ebben a periódusban a vendégek közel kerültek a debreceni gólvonalhoz, azonban a kiváló debreceni védekezésbe beletört a bicskájuk. 15 minutum volt hátra a mérkőzésből, amikor a cívisek újra nyomást gyakoroltak ellenfelükre. A mérkőzés 70. percében a házigazdák a negyedik góljukkal bebiztosították előnyüket, de a plusz 2 pontot már nem tudták megszerezni (28–14). A hátralévő időben az Exiles-Kosok csapata mindent megpróbált, hogy áttörje a Huszárok védelmét, azonban nem járt sikerrel. A mérkőzés utolsó perceiben a DEAC büntetőt kapott, játékosai az újraindításnál a labdát kiütötték, ami megpecsételte a mérkőzés végkimenetelét.

Május 14-én a DEAC Huszárok RFC a bajnokság 10. fordulójában a Fekete Oroszlánok ellen lép pályára Gyömrőn.

DEAC Huszárok–Budapest Exiles-Kosok 28–14 (14–7)