A rangadón sem botlottunk

A Debreceni Egyetem alakulata az első két szettet elveszítette a fővárosban, ennek ellenére a végén ünnepelhetett.

Hibátlan mutatóval rendelkező csapatok feszültek egymásnak Budapesten: a Közgáz és a DEAC női röplabdázói is két-két diadallal indították a 2022/23-as idényt az NB II Keleti csoportjában.

Az első két szettben úgy festett, hogy ellenfelünk jó szériája folytatódik szombaton. Sajnos elég sok hiba csúszott a játékunkba, ennek köszönhetően a házigazda folyamatosan növelte az előnyét, végül az első játszmát tíz ponttal nyerte (25:15). A folytatásban is hasonló mederben zajlott a találkozó, 20:12-nél sejthető volt, hogy a második felvonást is elbukjuk. Sajnos a megérzésünk bejött (25:17), így az már biztossá vált, hogy a fővárosiak legalább egy ponttal gazdagodnak.

Aztán a harmadik játékrésztől elkaptuk a fonalat, kis túlzással 180 fokos fordulatot vettünk. Szép megoldásokkal jelentkeztünk, ennek köszönhetően egyre tekintélyesebb lett a fórunk (9:16), a következő percekben sem vettünk vissza (19:25). A negyedik etapban 5:7-es eredmény után szinte állva hagytuk az ellenfelünket (9:21), ezzel gyakorlatilag készülhettünk az ötödik periódusra. Szerencsére a lendületünk kitartott a meccs végéig, 8:12-nél nagyon közel kerültünk a győzelemhez, és a végjátékban nem hagytuk kiénekelni a sajtot a szánkból. Nagyon mély gödörből másztunk ki, ami növeli a siker értékét.

Szokatlan volt ez a kis terem, a meccs elején nem is a buszon, hanem Debrecenben maradtunk, ezt pedig az ellenfél ügyesen kihasználta, minden játékelemben jobb teljesítményt nyújtott. Változtatnunk kellett, boldogsággal tölt el, hogy a lányok nem adták fel, megmutatták milyen az, amikor az igazi DEAC van a pályán. Örömmel láttam, hogy a lányok ekkora erővel és energiával játszottak, igazi csapatként győztünk – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.