A saját dolgunkat nehezítettük meg

A Debreceni Egyetem alakulata pontatlanul röplabdázott, ezért nem jött össze a pontszerzés.

A DEAC női röplabdázói az év utolsó bajnokiját Jászberényben játszották szombaton. Együttesünk hazai környezetben megszorongatta a második helyen álló riválist, akkor 2:3 lett a végeredmény. Sajnos ezúttal jóval egyoldalúbb küzdelmet tartogatott a találkozó.

Az első szett elején még tapadtunk a hazaiakra, aztán egyre nagyobb lett a hátrányunk (16:6). Ezt követően nem tudtunk felzárkózni, ezt a játékrészt 25:13-ra nyerték a jászberényiek. A második etap elején eléggé beragadtunk (8:2), ez a gyengébb rajt pedig meghatározta a folytatást (25:19). A harmadik periódusban folyamatosan nőtt a különbség a felek között (13:9). A hátralévő időben is a házigazda akarata érvényesült, így 3:0-s vereséggel zártuk az összecsapást.

A bemelegítés során tapasztalt lendületet sajnos nem tudtuk átmenteni a meccsre. Pontatlanul játszottunk, emellett a nyitásfogadással meggyűlt a bajunk, emiatt a 2023-as esztendő utolsó összecsapása szomorúan ért véget. A drukkereinknek és a DEAC család összes tagjának szeretnénk kellemes ünnepeket kívánni! – nyilatkozta Kuszkó Zsolt vezetőedző.