Az első szettből meríthetünk erőt

A Debreceni Egyetem gárdájának a jó kezdés ellenére nem jött össze a pontszerzés az éllovas otthonában.

A DEAC női röplabdázói a listavezető szegediek csarnokában vizitáltak szombat este. Ez a meccs még teljes kerettel is nehéz lett volna, ám Kuszkó Zsolt vezetőedző csupán kilenc játékosára számíthatott, vagyis nem voltak kedvezőek az előjelek.

Ettől függetlenül az első szettben jól tartottuk magunkat, ellenfelünk nem tudott ellépni (17:16). A játszma hajrájában fordítottunk (20:21), ez pedig szárnyakat adott (23:25). Sajnos a második periódusban sokat hibáztunk, míg a házigazda magasabb fokozatba kapcsolt, így elég jelentős differencia alakult ki (25:4). A harmadik etapban sem sikerült rendeznünk a sorainkat, a szűk rotáció miatt egyre inkább érződött a fáradtság. A negyedik felvonás elején még tapadtunk a Tisza-partiakra (5:7), akik 9:2-es sorozatukkal újra meglógtak. A végén néhány meccslabdát hárítottunk, de a szegediek ettől nem jöttek zavarba (25:14).

Egy cserével érkeztünk a meccsre, de ez nem érződött a bemelegítés során és az első szettben. Ekkor olyan koncentrációt és akarást éreztem a lányokon, amit még talán soha. Ezt sajnos csupán egy szettig tudtuk fenntartani, ennek ellenére jár a dicséret a csapatnak. Ilyen mérkőzések kellenek ahhoz, hogy ezt a teljesítményt hosszabb ideig tudjuk nyújtani. A Szegednek gratulálok a győzelemhez, míg mi dolgozunk tovább – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.

Azt pedig érdemes megjegyezni, hogy a hibátlan mutatóval rendelkező szegediektől rajtunk kívül csak a Palota RSC tudott játszmát lopni ebben a szezonban.