Búcsú a Magyar Kupától

A Debreceni Egyetem alakulata nem tudta meglepni a sokkal esélyesebb ellenfelét, így a nyolcaddöntő jelentette a végállomást.

A DEAC női röplabdacsapata szombat délután az Újpestet fogadta a Magyar Kupában. Kuszkó Zsolt együttese különösebb teher nélkül léphetett pályára, hiszen a találkozó favoritja az Extraligában edződő lila-fehér gárda volt.

Már az első szettben érződött, hogy a vendégek nagyobb játékerőt képviselnek, ettől függetlenül azért akadtak szép megoldásaink. Ez a játékrész volt a legszorosabb a meccsen, de ezt is simán megnyerték a fővárosiak (11:25). A második szakaszban mindössze négy pontot tudtunk szerezni, míg a harmadikban nyolc egységig jutottunk. Vezetőedzőnk a keretbe benevezett összes játékosának játéklehetőséget adott, mivel nem gyakran játszhatnak ilyen rivális ellen csapatunk tagjai.

Vasárnap újra pályára lépnek a lányok, ekkor Szolnokon már bajnoki vár rájuk.