Felvettük a versenyt a listavezetővel

A Debreceni Egyetem alakulata ugyan nem nyert, ennek ellenére nem kell szégyenkeznie a teljesítménye miatt.

A DEAC női röplabdacsapata az éllovas Szolnokot fogadta vasárnap a DESOK-ban az alapszakasz utolsó meccsén. Együttesünk ezt megelőzően mindkét bajnokiját sikerrel vette 2024-ben, vagyis jó hangulatban vághatott neki az összecsapásnak. Kuszkó Zsolt tanítványai novemberben 3:1-es vereségbe futottak bele a Tisza-partiak otthonában, ennek ellenére akkor akadtak jócskán biztató momentumaik.

Aligha bánta meg bárki is, aki a helyszínen tekintette meg a tegnapi ütközetet, amely sok fordulatot tartogatott. Az első szett úgy alakult, ahogy reméltük, ezt a szakaszt nagyon simán megnyertük (25:17). A második játszmában főleg a vendégek akarata érvényesült, így két játékrész után 1:1-re álltak a felek. A harmadik periódusban folytatódott a hullámzás, ugyanis ekkor a szoros végjátékból mi jöttünk ki jobban (25:23). A negyedik etapban a szolnokiak megmutatták, miért vezetik a tabellát (13:25), így jöhetett az utolsó felvonás. Az ötödik szettben sem tudtuk megtörni a vendégek lendületét, így végül egy pontot szereztünk (10:15).

Most kisebb szünet jön, aztán játékosaink az alsóházban folytathatják a szereplésüket.