Fodor Antal: Sokat profitálhatunk ebből az összecsapásból

A tapasztalt vezetőedző szerint a Debreceni Egyetem alakulata kevesebbet hibázott a harmadik játszmától, ez pedig döntőnek bizonyult a PSE elleni találkozón.

Az első két szett után 2:0 szerepelt a kijelzőn, ezért ekkor talán sokan talán elkönyvelték, hogy a Pénzügyőr-DEAC bajnoki a hazaiak győzelmével zárul az Extraliga szombati játéknapján. Szerencsére Fodor Antal tanítványai másképp gondolkodtak, és ennek hála összejött a megsüvegelendő fordítás. Játékosaink főleg a negyedik és az ötödik játékrészt uralták, ugyanis mindkettőt kilencpontos különbséggel nyerték meg.

Bravúrnak tartom a sikert, de a látottak alapján rászolgáltunk erre – kezdte az értékelést a 3:2-es diadalt követően Fodor Antal. – Az első két játszmában a PSE dinamikus játékának nem találtuk az ellenszerét. Ezekben a periódusokban is többször vezettünk, ám az érthetetlen hibáknak köszönhetően ekkor még kicsúszott a kezünkből a szettgyőzelem. A harmadik játékrészben összejött a fordítás, majd nem forgott veszélyben a győzelmünk. Azt láttam, hogy a stabil teljesítményünkkel teljesen megzavartuk az ellenfelünket. A fiúk minden szempontból helytálltak, de elsősorban az akaraterejüket érdemes kiemelni. Ez a meccs is igazolja, hogy az eddig elvégzett kemény munka nem volt felesleges. Az ilyen fordítások általában javítják a csapatok önbizalmát, én is azt érzem a fiúkon, hogy sokat profitálhatunk ebből az összecsapásból. Annak is örülök, hogy hétről hétre mindig lépünk előre egy kicsit. Szerencsére a feladó és a többi játékos között egyre jobb az összhang. Nálunk ebben az idényben nincsenek annyira nagy ütők, ezért a csapategységre kell építenünk – mutatott rá a rutinos szakvezető.

Fotó: Derencsényi István

A PSE csarnokában tarthatatlannak bizonyult Marlon, kubai centerünk végül huszonnégy egységgel zárta az ütközetet. A 23 éves légiós 2022-ben igazolt a DEAC-hoz, és talán nem vállalunk nagy kockázatot azzal, ha kijelentjük, hogy a hétvégén nyújtotta a legjobb produkciót eddig együttesünk színeiben.

Nem emlékszem arra, hogy valaha egy center ennyi pontot szerzett volna egy meccsen az Extraligában. Az előző két évben is arra törekedtünk, hogy a Marlonban rejlő potenciált minél jobban kiaknázzuk. Bízom benne, hogy ez a teljesítmény növeli a magabiztosságát, és a következő mérkőzéseken is elhiszi, hogy képes jól befejezni a támadásokat. Nem titok, hogy a mostani idényben a centerjátékunk nagy szerepet fog kapni. Marlon ponterőssége mellett Kun Benedek, Bán Viktor és Leandro Lescay Franco mezőnymunkája szintén dicséretet érdemel – húzta alá Fodor Antal.

Két fordulót követően együttesünk két ponttal rendelkezik. Vasárnap 18 órától végre hazai környezetben lépnek pályára Bán Viktorék, akik a Kazincbarcikát látják vendégül.

Főkép: Pénzügyőr SE/Facebook