Fordulatos meccs végén ünnepelhettünk

A Debreceni Egyetem gárdája nagy skalpot szerzett, ezzel pedig megszakadt a rossz sorozata.

A DEAC női röplabdázói két vereség után a második helyen álló Palota ellen próbáltak javítani szombaton a DESOK-ban. Nagy Blanka, Som Réka és Molnár Míra személyében fiatal tehetségeink is bekerültek a keretünkbe, vagyis Kuszkó Zsoltnak bővültek a variációs lehetőségei.

A meccset 3:0-s sorozattal indították a fővárosiak, nem sokkal később Borók Orsi ászával egalizáltunk. Ezt követően újra ellépett az ellenfelünk (3:10), de Mátyus Panna kiváló nyitásaival ismét felzárkóztunk. A hajrához közelítve Szabó Csenge remek ütéseivel átvettük a vezetést (20:19). Egyre kényelmesebb helyzetbe kerültünk, 22:19-nél a Palota trénere, Valasik Marietta másodszor kért időt. Az intelmei nem hatottak, Tóth Vanessza szervája zárta le az első szettet (25:19).

A második felvonás eleje szorosan alakult, egyik gárda sem tudott nagyobb előnyre szert tenni. Aztán egyre több hiba csúszott a játékunkba, Kuszkó Zsolt vezetőedző 9:12-nél tartott rövid eligazítást. Jót tett a rövid pauza, mivel 5:0-s futást produkáltunk. Nagy csatát hozott a játszma végjátéka, ám 22:22 után már csak a mi megoldásaink jöttek be (25:22).

A harmadik szakasz derekán kényelmes helyzetben voltunk (11:7), ennek ellenére a budapestiek nem adták fel a harcot. 23-18-as állásnál úgy festett, hogy nagyon sima győzelmet aratunk, de jött egy fordulat, aminek köszönhetően szépített a vetélytársunk.

A negyedik játékrész első perceit eléggé megnyomtunk (8:1). A Palota játékosainak kellett futniuk az eredmény után, ám ez nem emésztette fel az erejüket. Hiába volt meccslabdánk, ekkor még nem tudtunk pontot tenni az összecsapás végére, így jöhetett az ötödik etap.

Az utolsó játszmában mi domináltunk, többek között Borók Orsi nyitásainak hála egyre jobban kinyílt az olló, végül Szabó Csenge bombája után mehetett az ünneplés, mivel nagyon fontos győzelmet arattunk.

Egy kicsit szomorú vagyok, mivel a harmadik szettben 23:18-as állásnál lezárhattuk volna a meccset. Kicsúszott a kezünkből a három pont, az ellenfélnek csináltunk egyet. Ettől függetlenül jól működött a csapat, a lányok sokszor szépen játszottak. Sajnos a fiataljaink ezen a mérkőzésen nem tudtak bemutatkozni. Az alapszakasz felénél járunk, sok meccs van még hátra, de ilyen hozzáállásra lesz szükség a folytatásban – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.