Győzelemmel zártuk a negyeddöntő második felvonását

A Debreceni Egyetem alakulata a Pénzügyőr csarnokában is diadalmaskodott, így pénteken hazai környezetben lezárhatja a párharcot.

A DEAC férfi röplabdacsapata 3:0-s győzelemmel indította a Pénzügyőr elleni negyeddöntőt az Extraligában szombaton. Fodor Antal tanítványai kedden a fővárosban tehettek egy újabb lépést a hőn áhított elődöntő felé.

Az első szett óriási küzdelmet hozott, ezt bizonyítja, hogy kettőnél nagyobb differenciát egyszer sem jegyezhettünk fel. A hazaiak remek blokkokkal próbáltak megzavarni minket. Szerencsére a budapestiek Williant nem igazán tudták semlegesíteni, légiósunk a játékrész hajrájában két ásszal jelentkezett, ezzel 20:22-re módosult az eredmény. Nem sokkal később brazil kulcsemberünk zárta le ezt a periódust (23:25).

A második felvonás is sokáig szorosan alakult. A szerencsével nem álltunk hadilábon, mivel Pavliuk egyik nyitása a hálót is érintve pattant a PSE térfelén. 17:17-es állást követően mindössze három pontot szereztünk, így vetélytársunk egyenlített.

A harmadik szakaszt összességében magabiztosan húztuk be. Pedig az elején még vitte a lendület Jókay Zoltán tanítványait, ám 10:5 után egy 8:0-s sorozattal rukkoltunk elő. Reklamálások is színezték ekkor a találkozót, mivel a Pénzügyőr tagjai több alkalommal nem értettek egyet a játékvezetői döntésekkel. Szerencsére mi csak a játékra összpontosítottunk, ez pedig meghozta a gyümölcsét, mivel ezt az etapot 25:19-re megnyertük.

A negyedik szettben Bagics Balázs rutinja sokszor hozott értékes pontot nekünk. Aztán Pavliuk egymás után két demoralizáló ásszal szomorította el a házigazdát (12:17). A meccs végén megint Willian tolta a szekerünket, pontgyárosunk saját és csapatunk teljesítményére egy ásszal tette fel a koronát a végén.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban 2-0-ra vezetünk. Amennyiben pénteken 20 órától a DESOK-ban is két vállra fektetjük a Pénzügyőrt, akkor biztosan éremért küzdhetünk a folytatásban, ami történelmi tett lenne.