Három ponttal gazdagodtunk a fővárosban

A Debreceni Egyetem alakulata ugyan a harmadik szett végén kicsit izgulhatott, ennek ellenére összességében magabiztosan diadalmaskodott.

A DEAC férfi röplabdacsapata vasárnap este azzal a TFSE-val csapott össze az Extraligában, amelyet hazai környezetben 3:0-ra vert novemberben. A keretünkbe ezúttal sem került be a sérüléssel bajlódó Tóth András és Kiss Imre, ettől függetlenül elvárható volt a győzelem Fodor Antal tanítványaitól.

Szerencsére hamar elkaptuk a fonalat, Willian két ásza után már 3:7 szerepelt a kijelzőn, a hazaiak egyből időt is kértek. Ezt követően is a mi akaratunk érvényesült, ellenfelünk háromnál közelebb nem tudott felzárkózni. A végjátékban egy 9:0-s sorozattal tettük fel az i-re a pontot, így az első szettet 25:12-re nyertük.

A második periódus elején Willian villogott, majd Bakóczy András egy remek nyitással jelentkezett (2:5). Kicsit később Veres Bence pillanatai jöttek, 23 esztendős játékosunk rövid időn belül három ászt tett a közösbe (8:16). A folytatásban sem forgott veszélyben a szettgyőzelem, ennek a játékrésznek a végére 10 egység lett a differencia a felek között (15:25).

A harmadik etap Marlon pontjával indult, aztán Pavliukot lehetett több alkalommal dicsérni, ukrán légiósunk kiváló szerváját követően 5:10-re módosult az állás. Nagy hajrát nyitottak a fővárosiak, akik folyamatosan dolgozták le a hátrányukat, sőt, 22:21-nél már ők voltak jobb helyzetben. Szerencsére a nem várt fordulat ellenére megőriztük a higgadtságunkat, így sikerült lezárnunk az összecsapást (24:26).

Együttesünk ezzel a diadallal stabilizálta a negyedik helyét a tabellán, az ötödik Pénzügyőrrel szemben 8 pont a fórja.