Heroikus küzdelem végén maradtunk alul

A Debreceni Egyetem alakulata megnehezítette az esélyesebbnek tartott székesfehérváriak dolgát, ennek ellenére a bravúr elmaradt.

Vasárnap délután a Videoton Oktatási Központban folytatódott a MÁV Előre Foxconn és a DEAC elődöntős párharca a férfi röplabda Extraligában. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó ütközet első két felvonása után a fehérváriak örülhettek, mivel mindkét meccset 3:0-s sikerrel zárták.

A mai találkozó elején a hazaiak több nyitást is elrontottak, ennek ellenére nem tudtunk meglógni (6:6). Vlad Pavliuknak sült a keze, ukrán légiósunk újabb villanásának köszönhetően már 15:12-re vezettünk. Nem sokkal később Bagics Balázs egy ásszal állította vissza a hárompontos differenciát (15:18). A végjátékban hosszú időt követően ismét ellenfelünk volt kedvező helyzetben (21:20). Előbb Kiss Imre, majd Pavliuk egalizált, de a szakaszt Koci zárta le (25:23).

A második szett úgy indult, ahogy reméltük, Marlon megoldásával 3:6 szerepelt a kijelzőn. Nem sokkal később kubai centerünk kiváló blokkjának hála már néggyel mentünk (11:15). Pavliuk ebben az etapban sem tétlenkedett, 13:18-nál időt is kellett kérnie a hazai vezetőedzőnek. A hajrában vetélytársunk egy 5:0-s sorozattal fordított (22:21). A remek szériát követően a Fejér vármegyeiek néhány nyitást elrontottak, így ebben a szezonban először nyertünk játszmát a Fehérvár ellen (23:25).

A részsikerünk a jelek szerint felbosszantotta Omar Pelillo tanítványait, akik 4:1-es periódussal kezdték a harmadik játékrészt. A kedvezőtlen start ellenére rendeztük a sorokat, ezt támasztja alá, hogy Marlonnak hála hamar fordítottunk (7:8). A folytatásban főleg nálunk volt a fór, például Willian remek szervájával 14:17-re módosult az állás. A hátralévő időben nem engedtük kiénekelni a sajtot a szánkból, végül Pavliuk tett pontot ennek az etapnak a végére (23:25).

El kell ismerni, hogy a negyedik felvonásban a székesfehérváriak akarata érvényesült. Egyre tekintélyesebb lett a távolság a felek között, így Fodor Antal már az ötödik szettre készülve több cserét is végrehajtott. Szakvezetőnk Veres Bencének, Remete Lászlónak és Bakóczy Andrásnak adott játéklehetőséget. Akadtak ugyan szép momentumaink, ám Pestiék szettgyőzelme nem forgott veszélyben (25:16).

Jöhetett a mindent eldöntő játszma, amelyben a házigazdánál Koci villogott, míg nálunk az első percekben Willian, Pavliuk és Bagics is eredményes volt. Mikuláss Koch Marcell demoralizáló sáncával hárommal léptünk meg a szakasz derekán (5:8). 8:10-es részeredmény után a Székesfehérvár zsinórban hat pontot termelt, ennek hála több meccslabdához jutott. A nehéz szituáció ellenére nem adtuk fel a csatát, ám Koci bombájára már nem volt ellenszerünk (15:12).

Játékosaink ugyan nem nyertek, ennek ellenére ezért a teljesítményért dicséret illeti őket. Együttesünk a bronzcsatában a MAFC-BME-vel küzdhet meg.

Extraliga-elődöntő 3. mérkőzés
MÁV Előre Foxconn-DEAC 3:2 (25:23, 23:25, 23:25, 25:16, 15:12)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-0 a MÁV Előre Foxconn csapatának.

Fotó: Szolnoki László