Hoztuk a kötelezőt

A Debreceni Egyetem gárdája elhozta a három pontot Kunhegyesről.

A DEAC női röplabdázói vasárnap a kunhegyeseikkel csaptak össze. Kuszkó Zsolt tanítványai a DESOK-ban magabiztosan verték a Jász-Nagykun-Szolnok megyeieket októberben, és most sem fordult a kocka.

Esélyeshez méltóan indítottuk a meccset, így az első szett derekán már kényelmes előnnyel rendelkeztünk (5:13). Ezt követően is mi domináltunk, ennek köszönhetően az első szettet magabiztosan hoztuk.

A második játszmában sem lassítottunk, folyamatosan szakítottuk le magunkról a hazaiakat (2:8). Továbbra is magabiztosan tettük dolgunkat, az ellenfelünk erejéből ebben a játékrészben csupán hat pontra futotta.

A kényelmes fór tudatában Kuszkó Zsolt bátran rotálhatta a csapatot, a fiatal tehetségeink (Nagy Blanka, Som Réka, Molnár Míra) szintén bizonyíthattak. A harmadik periódus szoros csatát tartogatott, ezúttal nem lógtunk meg (17:17). A hátralévő időben a kulcspillanatokban jobban összpontosítottunk, emiatt bezsebeltük a három pontot.

Fura volt a korai kezdési időpont, a bemelegítésünk elég álmoskás lett, a második játszmára pörögtünk fel igazán. Örülök, hogy a fiatalok is pályára léphettek. Nekik még rutint kell szerezniük, de ezen a meccsen gyakorolhattak – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.