Hoztuk a kötelezőt

A Debreceni Egyetem alakulata kevesebb, mint egy óra alatt eldöntötte a hétvégi bajnokiját.

A DEAC női röplabdázói vasárnap este a Kistext csapatát fogadták a DESOK-ban. A papírforma alapján Kuszkó Zsolt együttese volt a találkozó esélyese, és szerencsére nem borult a papírforma.

A meccs eleje szoros küzdelmet tartogatott, aztán a játékrész derekán kissé meglógtunk (10:6). A hajrához közeledve Péteri Vanda ászaival tudtuk növelni a fórunkat, végül tíz ponttal nyertük az első szettet (25:15).

A második játszma első perceiben a vendégek akarata érvényesült, ám hamar összekaptuk magunkat, ennek köszönhetően pedig egyre tetemesebb fórra tettünk szert. A csereként beszálló Gosztola Réka kiváló nyitásai is kellettek ahhoz, hogy ezt a periódust is simán megnyerjük.

A harmadik etap alaphangját Gégény Flóra ásza adta meg. Nem lassítottunk, így egyre közelebb kerültünk az áhított diadalhoz (10:3). Minden benevezett játékosunk pályára lépett, de a módosítások sem törték meg a lendületünket, az összecsapást 54 perc alatt lezártuk.

Borók Orsiék vasárnap 14 órától a listavezető Szegedet fogadják.