Hoztuk a kötelezőt

A Debreceni Egyetem alakulata ezúttal is három szettben múlta felül a sereghajtó salgótarjániakat.

A DEAC női röplabdázói Salgótarjánban vizitáltak vasárnap este. Elvárható volt a győzelem Kuszkó Zsolt együttesétől, mivel a Nógrád vármegyeiek ebben a szezonban mindegyik fellépésüket vereséggel zárták.

Ellentmondást nem tűrően kezdtünk, ennek köszönhetően hamar megnyugtató fórra tettünk szert (4:11). A folytatás is úgy alakult ahogy reméltük, végül ezt a periódust 12 ponttal nyertük meg (13:25).

A második játszmában egy 10:3-as sorozatnak köszönhetően meglógtunk (7:16). Ezt követően sem forgott veszélyben a szettgyőzelmünk (18:25). A harmadik periódusban is gyakorlatilag végig vezettünk, az etap derekán 10:14 szerepelt a kijelzőn. A hátralévő időben nem láthattak fordulatot a drukkerek, esélyeshez méltóan 3:0-s diadallal zártuk az összecsapást.

Fiatal játékosokkal mentünk Salgótarjánba. Mindenféle felállást kipróbáltunk, és néhány hibától eltekintve ügyesen röplabdáztunk. Ezen a héten pihenőnk van, aztán három hazai mérkőzés vár ránk – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.