ISMÉT HÁROM SZETTBEN DIADALMASKODTUNK

A Debreceni Egyetem női röplabdázói a Hercules SE ellen folytatták a szereplésüket a bajnokságban. A DESOK-ba kilátogató DEAC-szurkolók elégedetten mehettek haza, hiszen Kuszkó Zsolt együttese 3:0-ra diadalmaskodott.

Bizakodva várhattuk a női röplabdacsapatunk vasárnapi ütközetét, hiszen Borók Orsolyáék az előző fordulóban a DVTK-t győzték le három szettben. Az első játszmában a Hercules SE tartotta a lépést a DEAC-cal, sőt, sokáig úgy tűnt, a vendégek szerzik meg a vezetést. 16:19 után megráztuk magunkat (22:20), ám ellenfelünk fordítani tudott. 22:23-nál Kuszkó Zsolt időt kért, szavai pedig hatottak, hiszen lezártuk ezt a játékrészt (25:23).

A második felvonásban alakulatunk dominált, 13:3-nál már kétszámjegyű előnyre tettünk szert. A folytatásban sem lassítottunk, riválisunknak mindössze hét pontot engedtünk ebben a periódusban. Szerencsére a harmadik szett sem hozott gyökeres változást, folyamatosan leszakítottuk magunkról a fővárosiakat.

Kuszkó Zsolt tanítványai ebben a szezonban először diadalmaskodtak hazai környezetben, amit a DEAC Spirit nevű szurkolói csoport frenetikus buzdítással honorált. A lányok szerint a szurkolók támogatásának köszönhetően olyan érzésük volt, mintha plusz egy játékos lett volna a pályán.

“Titkon ilyen győzelemben reménykedtem. Az első szettben kicsit görcsösek voltunk, nem tudtunk felszabadultan röplabdázni. Ezt követően pontosabbak lettek a bejátszásaink és a fogadásaink. Annak is örülök, hogy mindenki tudott játszani. Nagyon sok támogatást kaptunk a szurkolóktól, akiknek ezúton is szeretnék köszönetet mondani” – nyilatkozta Kuszkó Zsolt.