Kecsegtető helyzetből várhatjuk a visszavágót

A Debreceni Egyetem alakulata 3:0-ra diadalmaskodott, ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé.

A DEAC női röplabdázóira a Győr elleni kupameccs várt szerda este. Kuszkó Zsolt tanítványai önbizalomtól duzzadva fogadhatták a Rába-partiakat, hiszen ezt a szezont két magabiztos sikerrel nyitották a bajnokságban.

A meccs elején a győriek sok fejtörést okoztak a nyitásaikkal (3:11), aztán összeállt a játékunk, ennek köszönhetően egalizáltunk (12:12). A folytatásban nem alakult ki nagyobb különbség a csapatok között, végül az első szettet 25:21-re nyertük. A második felvonásban Borók Orsi szerváinak hála szakítottuk le magunkról a vendégeket (12:2). A nagy fór nem altatott el minket, szép támadásokkal örvendeztettük meg a drukkereket ebben a játszmában (25:13). A harmadik etapban sem változott a játék képe, mi domináltunk, a dunántúliaknak pedig csak fellángolásaik voltak (25:15).

A 3:0-s győzelem jó alapot adhat a visszavágóra, amit október 18-án rendeznek meg Győrben. Amennyiben összejön a továbbjutás, akkor a következő körben az Extraligában edződő MTK-val csaphatunk össze.