Két pontot hozott a nagy fordítás

A Debreceni Egyetem gárdája a harmadik játszmától ritmust váltott, így győztesen hagyhatta el a kecskeméti csarnokot.

A DEAC férfi röplabdázói az előző héten a MÁV Előre elleni 3:2-es vereséggel nyitották az új szezont az Extraligában. Fodor Antal csapata szombaton Kecskeméten javíthatott a mérlegén. A nyitómeccshez képest jobb helyzetben volt vezetőedzőnk, hiszen számíthatott két kubai játékosára, Gustavóra és Marlonra.

A találkozó Remete László pontjával kezdődött, aztán Marlon és Gustavo villogott (5:6). Az első játékrész derekán kettővel vezettek a hazaiak (13:11), Fodor Antal időt is kért. Bagics Balázs sáncaival felzárkóztunk (14:13), de Argilagos a folytatásban sok borsot tört az orrunk alá (20:17). A játszma végén Kecskeméti vette hátára a csapatát (25:22).

A második szett eleinte szoros küzdelmet tartogatott, majd a “hírös városiak” folyamatosan növelték az előnyüket, ismét Argilagost lehetett kiemelni (21:15). A hátralévő időben nem sikerült eltüntetnünk a különbséget (25:18).

A harmadik felvonástól ritmust váltottunk, Willian és Gustavo is ásszal jelentkezett (6:9). Kecskeméti megoldásaival fordított a házigazda (16:15), de ettől nem estünk pánikba, Willian vezérletével szépítettünk (23:25).

A negyedik periódust kiválóan indítottuk, Kiss Imrét a blokkja, Tóth Andrást pedig a szervája miatt lehetett dicsérni (2:6). A kecskeméti tréner, Nagy József cserékkel próbálta felrázni a gárdáját, de ez nem jött össze. Végig kézben tartottuk ezt a szakaszt, a végjátékban Marlon ismét bebizonyította, hogy jól jártunk a szerződtetésével.

Az ötödik szettben sem lassítottunk, Nagy Józsefnél 2:7-nél telt be a pohár, hazai időkérés jött. A szakember intelmei nem igazán hatottak, mivel még jobban kinyílt az olló (2:9). A folytatásban vetélytársunknak akadtak fellángolásai, de látótávolságon belülre nem jött, végül Willian zárta le az összecsapást (11:15).

Nagy küzdelemben szereztünk két pontot, erre a sikerre bátran építhetünk a MAFC elleni meccsen is, ami jövő szombaton lesz a DESOK-ban.