Kiélezett küzdelemben nyertünk

A Debreceni Egyetem csapata megint bevette a dunaújvárosi csarnokot.

A DEAC férfi röplabdázói kellemes emlékeket őrizhettek a DKSE arénájáról, mivel az alapszakaszban 3:1-re diadalmaskodtak ott. Ezúttal is borsot törtünk az ellenlábas orra alá, bár a 3:2-es sikerünkig rögös út vezetett.

Hullámzó játékkal vette kezdetét az összecsapás, ám sajnos az első percekben nekünk kellett futni az eredmény után. Támadásban ekkor főleg Hubicska és Csizmadia tolta a szekerünket. Bagicsot lesáncolták az újvárosiak, ennek köszönhetően 11:8-ra módosult az eredmény, de rutinos játékosunk a következő akció során egyből korrigált. Egy elveszettnek tűnő labdát mentett meg Hubicska, majd néhány pillanattal később Csizmadia egalizált (13:13). Kisebb kommunikációs zűrzavar miatt ismét az Újvárosnál volt a fór (16:15). Mészáros Dömötörnek “volt kicsi a pálya”, így mi kerültünk lépéselőnybe, Tomanóczy Tibor pedig időt kért (16:17). A kisebb szünetből jól jött ki az ellenfelünk, hiszen 4:1-es sorozatot produkált. Bagics nyitása nem ízlett a Fejér megyeieknek, ennek köszönhetően pedig újra ledolgoztuk a hátrányunkat (20:20). Az első szett megnyerésétől Hubicska bombájának hála csak egy hajszál választott el minket (23:24), de a DKSE nem adta olcsón a játékrészt. 27:26-nál Tomanóczy Bálint tehetett volna pontot a történet végére, de a hálót is érintette. A maratoni hosszúságúra nyúló etapot végül az ismét remek napot kifogó Hubicska zárta le (28:30).

Nem úgy tűnt, hogy az első játékrész elvesztése nagyon megfogta volna a házigazdát (6:3). Szerencsére Hubicskára nem lehetett panasz, vezérletével kezdtük meg a felzárkózást, sőt, az ászával már 8:6-ra vezettünk. Kisebb hullámvölgybe kerültünk, nem okozott meglepetést, hogy Fodor Antal magához hívta a tanítványait (12:9). Szerencsére ez a gödör nem volt mély, mivel Fazekas pontjával kettővel mentünk (17:19). Ismét kiélezett végjátékot láthattunk, és talán senki sem lepődik meg azon, hogy megint Hubicska villanása döntött (23:25).

Hubicska a harmadik játszmában sem tétlenkedett, az ászával egalizáltunk (5:5). Csizmadia a nyitásaival alaposan feladta a leckét a Fejér megyeieknek (7:9). Egy kiváló sáncnak köszönhetően újabb lépést tettünk a remélt győzelem irányába (12:16). Vetélytársunk nem akart belenyugodni a vereségbe, tehát egy pillanatra sem lankadhatott a figyelmünk (16:17). 19:19-nél eljött az idő, hogy vezetőedzőnk újabb instrukciókat adjon. Megint kiegyenlített küzdelmet tartogatott a játékrész hajrája, de most az Újváros akarata érvényesült.

A negyedik szett nyitányát jobban kapta el a DKSE (7:3), ám hamar rendeztük a sorainkat (7:7). Ezt követően ritmust váltottak a hazaiak, vagyis lógott a levegőben az ötödik felvonás, amit szívesen elkerültünk volna, de ez nem jött össze (25:18).

A komoly hátrányból felálló ellenlábasunk várhatta kedvezőbb helyzetből a “hirtelen halált”, és a lélektani fórjával élt is (7:3). Nem akartunk beletörődni a fiaskóba, így óriási hajrát nyitottunk. Az első meccslabdával még nem éltünk, ám a másodikat már bevágta Hubicska Patrik.

Együttesünk remek hetet zárt, hiszen szerdán a Kecskeméttől csent el értékes pontot, ma pedig a Dunaújváros skalpját szerezte meg, ezeknek az eredményeknek hála pedig nagy lépést tett a bennmaradás felé.