Legyőztük a Kazincbarcikát, így a harmadik helyen végeztünk az alapszakaszban

A Debreceni Egyetem alakulata remek sikerrel örvendeztette meg a DESOK-ba kilátogató szimpatizánsokat.

A DEAC férfi röplabdacsapata az Extraliga alapszakaszának utolsó fordulójában a Kazincbarcikát fogadta szerda este a DESOK-ban. Nem “babra ment a játék”, hiszen ezen a találkozón dőlt el a harmadik hely sorsa. Fodor Antal legénysége klasszikus feladó nélkül vágott neki a rangadónak, hiszen Tóth András és Bakóczy András sem léphetett pályára. Ebből kifolyólag Bagics Balázs jutott szóhoz ezen a poszton, és csapatkapitányunk remekül megoldotta a feladatát.

Az első szettben a vendégek többet hibáztak, ennek köszönhetően végig mi vezettünk. Két kiemelkedő egyéni teljesítményt is feljegyezhettünk az együttesünkben, Willian nyolc, Pavliuk pedig hét ponttal zárta ezt a periódust. A játékrész hajrájában brazil légiósunk két ásszal is jelentkezett, ennek köszönhetően nagy lépést tettünk a részsiker felé. A hátralévő időben sem engedtük ki a kezünkből a fórt, így előnyből várhattuk a folytatást (25:19).

A második periódus elején megint akadozott a barcikai gépezet. Az etap derekán egy 6:1-es sorozattal lógtunk meg (15:8). Ez a szakasz meghatározta a folytatást, hiszen az ellenfelünk nem tudott felzárkózni, emiatt nem forgott veszélyben a játszmagyőzelmünk (25:18).

Nem adta fel a küzdelmet a Vegyész, ennek köszönhetően a harmadik felvonásban szépített. Ugyan próbáltuk a hátrányunkat eltüntetni, ám nem jártunk sikerrel, így folytatódhatott a találkozó.

A negyedik szett első perceiben Willian vette vállára a csapatot. Nem ismertünk elveszett labdát, egyszer Bagics Balázs még egy reklámtáblát is letarolt, szerencsére sérülés nem történt. Több demoralizáló blokkal okoztunk kellemetlen pillanatokat a vendégeknek, ezek a megmozdulások is kellettek ahhoz, hogy egyre tekintélyesebb legyen a fórunk. Szerencsére a végjátékban sem változott a játék képe, végül az ütközet Remete László ászával zárult.

Ezzel a 3:1-es sikerrel a harmadik pozícióban fejeztük be a pontvadászat első fázisát. A negyeddöntőben a Pénzügyőrrel küzdhetünk meg, a párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.