Magyar Kupa: a negyeddöntő jelentette a végállomást

A Debreceni Egyetem alakulata nagy csatában maradt alul, így nem írt történelmet.

A DEAC férfi röplabdacsapata kazincbarcikai kupameccsel indította az évet szerda este. Fodor Antal legénysége jó helyzetből várhatta a negyeddöntős párharc visszavágóját, mivel az első felvonást 3:0-ra nyerte a DESOK-ban decemberben.

Az első szett elején többször vezettünk, Willian pontjával már 7:10 szerepelt a kijelzőn. Ezt követően Veres Bence ászának köszönhetően 14:16-ra módosult az állás. A hátralévő időben a Vegyész ledolgozta a hátrányát, ezt a szakaszt Garan zárta le egy remek nyitással (26:24).

A második felvonás derekán Jirásek villanásával négyre nőtt ellenfelünk fórja (12:8). Szerencsére rendeztük a sorainkat, így összejött az egyenlítés (14:14). A folytatásban ismét főleg a barcikaiak akarata érvényesült, nálunk sok hiba csúszott be, emiatt öt egység lett a különbség a játékrész végére (25:20).

A harmadik szakaszt 6:1-es sorozattal indította a vetélytársunk. A gyengébb rajtot követően összeszedtük magunkat (7:7), ám néhány perccel később újra nehéz helyzetbe kerültünk (20:14). Nem adtuk fel a harcot, Willian újabb jó megoldásával egyenlítettünk (22:22), ám a lendületünk nem tartott tovább, emiatt jöhetett az aranyszett.

A mindent eldöntő játszmában főleg nekünk kellett futnunk az eredmény után. 10:10 után 3:0-s szériát produkált a Kazincbarcika, ezzel nagy lépést tett az elődöntő felé. Fodor Antal időkérésekkel próbálta megváltoztatni a mérkőzés menetét, de a várt fordulat nem jött.

Ezzel a vereséggel eldőlt, hogy együttesünknek idén sem jött össze a történelmi tett, vagyis a négy közé jutás az MK-ban.