Magyar Kupa: szép győzelemmel kezdtük a negyeddöntőt

A Debreceni Egyetem alakulata kecsegtető helyzetből várhatja a párharc második felvonását.

A DEAC férfi röplabdacsapata még sosem jutott el az elődöntőbe a Magyar Kupában. Fodor Antal legénységének a Kazincbarcika elleni párharc során van lehetősége arra, hogy történelmet írjon. Szerencsére játékosaink az első meccsen nagy lépést tettek a továbbjutás felé a DESOK-ban.

Az első szettben sokáig egyik csapat sem tudott egynél nagyobb előnyre szert tenni. Aztán 10:10 után zsinórban három pontot szereztünk, erre a kazincbarcikai gárda vezetőedzője, Toronyai Miklós időkéréssel reagált. A folytatásban a vendégeknek eléggé meggyűlt a bajuk a nyitásokkal, ennek köszönhetően egyre tekintélyesebb lett a fórunk. A hajrában sem engedtük ki a vezetést a kezünkből, ezt a periódust 25:19-re nyertük.

A második játékrész elején sok pontatlanság csúszott be, ennek köszönhetően egy darabig nekünk kellett futnunk az eredmény után. Ezt követően többek között Willian kiváló szerváinak hála egy 9:2-es sorozatot produkáltunk, így 8:11-ről 17:13-ra módosult az állás. Ellenfelünk erre egy 6:0-s szériával válaszolt, emiatt nehéz végjáték várt ránk (20:22). Szerencsére megőriztük a higgadtságunkat, az etap egy nagyon fordulatos labdamenettel zárult (25:23).

A hátrány ellenére nem adta fel a küzdelmet a Vegyész, ezt jelzi, hogy a harmadik játszma 1:6-os eredménnyel indult. Hosszú perceken keresztül nem sikerült eltüntetni a különbséget (10:14), majd Pavliuk vezérletével megkezdtük a felzárkózást. A végjátékban ukrán légiósunk mellett Kiss Imre is ásszal jelentkezett. Marlon szintén fontos pillanatokban villant meg, végül egy kiváló blokkal eldöntöttük az összecsapást (25:21).

Remek helyzetből várhatjuk a visszavágót, amelyet a tervek szerint január 10-én rendeznek meg a Don Bosco Sportközpontban.