Megdolgoztunk a győzelemért

A Debreceni Egyetem alakulata nagy csatában fektette két vállra a miskolciakat.

A DEAC női röplabdázói vasárnap a Miskolc otthonában vizitáltak. Együttesünk számított a mérkőzés esélyesének, hiszen az MVSC még nem tudott nyerni a felsőházban. Szerencsére Kuszkó Zsolt tanítványai elhozták a három pontot, bár ezért meg kellett dolgozniuk.

Az első szett feléhez közeledve 9:9 állt az eredményjelzőn. Ezt követően is szoros csatát láthatott a publikum, a végjátéknak minimális fórral vághattunk neki (21:22). Szerencsére a hátralévő időben főleg nekünk jöttek be a megoldásaink, így az első játszmát megnyertük.

A második felvonás során is látszódott, hogy a hazaiak nem fogják ingyen adni a győzelmet (8:6). A játékrész derekán 14:15-re módosult az állás, aztán a borsodiak ritmust váltottak, ennek köszönhetően megléptek (22:17). Ez a fór kitartott a végéig, vagyis ezt a szakaszt ellenfelünk hozta.

A harmadik etapban sokáig nem sikerült elszakadnunk az ellenféltől. A hajrának minimális fórral vághattunk neki (19:18), majd a fontos pillanatokban nem remegett meg a kezünk (25:19).

A negyedik játékrészben lezártuk az összecsapást. A miskolciak ismét tapadtak ránk (14:14), de a következő percekben kicsit meglógtunk (17:20). Küzdött a házigazda, ám a fordítás nem jött össze (21:25).

Nagyon nyögvenyelős volt ez a mérkőzés. Sajnos kapkodva játszottunk, ezzel a saját dolgunkat nehezítettük meg. Ettől függetlenül természetesen örülök a győzelemnek – értékelt Kuszkó Zsolt vezetőedző.