Megszakadt a jó sorozatunk

A Debreceni Egyetem alakulata egy szettet elcsent a MAFC-tól.

A DEAC férfi röplabdázói az előző hetekben zsinórban háromszor nyertek. Fodor Antal legénysége vasárnap délután a MAFC ellen folytathatta volna a remek szériát. A helyzetünket nem könnyítette meg, hogy a kubai Gustavo kisebb sérülés miatt nem tudott pályára lépni.

Az első szett elején Willian blokkjának köszönhetően 3:1-re módosult az eredmény. Brazil légiósunk szervái nem ízlettek a fővárosiaknak, 8:6-nál Nagy Péter időkéréssel próbálta megtörni a lendületünket. Ezt követően Kiss Imrének akadtak jó megoldásai, így őriztük a fórunkat. Nem adta ingyen ezt a játékrészt a riválisunk, többször is felzárkózott, végül Fazekas Balázs pontja után ünnepelhettünk (25:23).

A második etap első perceiben tapadtak egymásra a felek, Kiss Imre ászával 5:5 szerepelt az eredményjelzőn. A folytatásban főleg a budapestiek akarata érvényesült, ennek köszönhetően nehéz helyzetbe kerültünk (11:17). A hátralévő időben a MAFC magabiztosan őrizte az előnyét, így egalizált.

A harmadik periódusban sokáig kiegyenlített csatát láthatott a lelkes publikum. Aztán a szett végéhez közeledve egy vitatott nyitás miatt is kicsit kinyílt az olló (16:20). Bagics Balázsék felszívták magukat, ám ez sem volt elég a fordításhoz.

Fodor Antalnak a negyedik játékrészben viszonylag korán kellett rendeznie a sorokat (3:8). Tóth András faragott a hátrányunkon (10:13), de a MAFC blokkjaival meggyűlt a bajunk, emiatt egyre kisebb esélyünk volt a pontszerzésre. A nagy fordítás végül nem jött össze, együttesünk január 23-a után kapott ki ismét az Extraligában.

Fazekas Balázsék a jövő héten a Kazincbarcikát fogadják.