Megszakadt a sorozat

A Debreceni Egyetem csapata a gyengébb rajtot követően összekapta magát, ennek ellenére nem jött össze a bravúr.

A DEAC férfi röplabdázói szombat este a Pénzügyőr otthonában folytatták a szereplésüket az Extraligában. A papírforma alapján a címvédő házigazda volt a meccs esélyese, de Fodor Antal legénysége nem feltartott kézzel akart pályára lépni, bár a helyzetét nem könnyítette meg, hogy Bagics Balázs sérülés miatt nem segíthetett.

Elég álmoskásan nyitottuk az összecsapást, vezetőedzőnknek viszonylag korán időt kellett kérnie (7:2). A folytatásban a PSE kézben tartotta az első szettet, három pontnál nem tudtunk közelebb zárkózni. Aztán ellenfelünk ismét megrázta magát, ennek köszönhetően megint kinyílt az olló, végül egy rossz nyitásunkkal zárult a játszma.

A második etap elején “nem ragadtunk a rajtgépben”, így jóval kiegyenlítettebb küzdelmet láthatott a publikum. 10:9-et követően 3:0-s sorozattal rukkoltunk elő, ám néhány rontás miatt nem nőtt tovább a fórunk. A hajrában 5:0-s futást produkált a házigazda, amivel gyakorlatilag el is döntötte ezt a periódust.

A harmadik felvonásban pontot szerzett új játékosunk, Lovas Loránd, aki az Arad gárdájától érkezett hozzánk (2:3). Kicsit később Willian nyitásai okoztak fejtörést a fővárosiaknak (3:7). A Pénzügyőr rendezte a sorait, Rása és Kovács is ásszal tört borsot az orrunk alá (17:14). A végjátékban próbáltunk tapadni riválisunkra, az első meccslabdát még Gustavo megoldásával hárítottuk, ám a következő akció során a rutinos Kovács Zoltán lezárta az összecsapást, amely 63 percig tartott.

Az első három fordulóban ötszettes meccseknek lehettünk a főszereplői, ám most ez a széria megszakadt. Tóth Andrásék jövő vasárnap a Kazincbarcikát látják vendégül a DESOK-ban.