Megszorongattuk a bajnokesélyest

A Debreceni Egyetem alakulata kulcsembere nélkül is nehéz pillanatokat okozott a bajnokság egyik legjobb gárdájának.

A DEAC férfi röplabdázói rövid időn belül második tévés meccsüket játszották az Extraligában. Fodor Antal legénysége a listavezető Pénzügyőr otthonában vendégeskedett szombat este, a találkozót pedig ezúttal is az M4 Sport+ tűzte a műsorára. Együttesünkből hiányzott Willian, akinek a Kazincbarcikával vívott meccsen szakadt el a keresztszalagja.

A meccs elején a hazaiaknál Kovács Zoltán, míg nálunk Kiss Imre kezdte el a pontgyártást. 3:3 után egy 3:0-s sorozatnak köszönhetően meglógott a PSE. Nem sokkal később Bagics Balázs ásszal jelentkezett, ezzel 10:10 állt az eredményjelzőn, aztán Marlon blokkjával már nálunk volt a fór (11:12). Ezt követően sokáig kiegyenlített küzdelmet hozott a meccs, majd a címvédő akarata érvényesült, így az első szettet elveszítettük.

A második játszmában is igyekeztük megnehezíteni a fővárosiak dolgát. Ezúttal mi rukkoltunk elő egy 3:0-s etappal, aminek köszönhetően kettővel vezettünk (6:8). Sokáig úgy festett, hogy összejöhet az egyenlítés, 16:19-nél Jókay Zoltán időt kért. A Pénzügyőr mesterének a szavai hatottak, ugyanis tanítványai 5:0-s futással fordítottak. A végjátékban több hibát elkövettünk, emiatt a házigazda pontszerzése biztossá vált.

A harmadik felvonás újra szoros küzdelmet tartogatott. Főleg nekünk kellett az eredmény után futnunk, de behozhatatlan előnyre nem tett szert riválisunk. A meccs végéhez közeledve Veres Bencét és Marlont lehetett dicsérni. Az izgalmas hajrában Rása Alex vette hátára a csapatát, ezzel a PSE 3:0-ra diadalmaskodott.