Megszorongattuk a címvédőt

A Debreceni Egyetem együttese szettet lopott a fővárosiaktól.

A DEAC férfi röplabdázói a listavezető és címvédő Pénzügyőrrel csaptak össze vasárnap a DESOK-ban.

Elég álmoskásan nyitottuk a bajnokit, 1:7 állt az eredményjelzőn, amikor Fodor Antal vezetőedző időt kért. Ezt követően sem sikerült elkapni a fonalat, Rása megoldásával már tíz volt közte (3:13). A folytatásban is a vendégek domináltak, így ezt a szettet simán elveszítettük.

A gyengébb rajt nem nyomta rá a bélyegét a második etapban nyújtott produkcióra. Szoros küzdelmet hozott a játszma eleje, először 10:8-nál alakult ki egynél nagyobb differencia. Kicsit később hárommal vezettünk, emiatt Jókay Zoltán tartott eligazítást a gárdájának. A budapestiek 20:20-nál beértek minket, vagyis borítékolható volt az izgalmas végjáték. Szerencsére Willian keze nem remegett a kulcspillanatokban, ezzel pedig egyenlítettünk.

A harmadik etapban a PSE megint átvette az irányítást, Tomanóczy vezérletével hamar tekintélyes fórra tett szert (3:9). Még inkább kinyílt az olló, ugyanis elég sokat hibáztunk (8:18). A hátralévő időben kicsit kozmetikáztunk az eredményen, ám a fordítás elmaradt.

A negyedik játékrész első perceiben Bagics Balázs és Willian villogott, aztán Gustavót is lehetett dicsérni (11:8). Sokáig mi voltunk lépéselőnyben, ám a hajrában befogott minket az ellenfelünk (23:23). Hiába volt szettlabdánk, nem tudtunk ezzel élni, a mérkőzést Dávid Csanád zárta le.

Tóth Andrásék az évet a Kazincbarcika csarnokában zárják szombaton.